słuchawki nauszne AirPods Max
AirPods Max (źródło: Apple)

Apple jeszcze bardziej rozgości się na rynku słuchawek. AirPods Max Sport Edition w drodze

Niedawno Apple dodało do swojej oferty nowy rodzaj słuchawek, tj. nauszne AirPods Max. Spodziewano się tego modelu już od dłuższego czasu, lecz jego cena okazała się dość wysoka. 549 dolarów zaskoczyło amerykańskich klientów tak samo, jak 2799 złotych nas. Za kilka miesięcy możemy jednak ujrzeć tańsze AirPods Max w wersji sportowej.

AirPods Max mają swoje wady

Przed premierą nowego modelu słuchawek z serii AirPods spodziewano się, że zadebiutuje on w cenie mniej więcej 350-400 dolarów. Gdy trafił do sprzedaży, cena, która była o połowę wyższa od spekulacji, zwaliła z nóg niejednego fana marki. Również spora waga tego modelu zwróciła uwagę, choć nawet pomimo tego, słuchawki w wielu recenzjach otrzymują miano bardzo wygodnych. Z pewnością te głosy nie umknęły Apple, gdyż producent już szykuje odświeżoną wersję, która ma trafić na rynek w ciągu kilku miesięcy.

słuchawki nauszne AirPods Max
źródło: Apple

AirPods Max Sport Edition – co się zmieni?

Użytkownik Twittera, który podpisuje się jako Apple RUMORs, donosi, że AirPods Max Sport Edition mogą zadebiutować już w połowie 2021 roku. Odświeżone słuchawki, zgodnie z ich nazwą, mają zaoferować bardziej sportowy charakter i pewnie będą wybierane o wiele chętniej przez osoby uprawiające sport.

Ich nauszniki mają być odrobinę mniejsze niż w podstawowym modelu, a do tego zmieni się materiał, z którego zostaną wykonane – Apple ma wykorzystać w ich przypadku silikon. Całość ma ważyć około 290 gramów, czyli o 100 gramów mniej niż AirPods Max.

słuchawki nauszne AirPods Max
źródło: Apple

Sportowa edycja nowego produktu Apple ma być również odpowiednio tańsza, gdyż przewiduje się, że będzie kosztował tyle, ile mówiło się w kontekście pierwowzoru. Oczekuje się, że producent wyceni AirPods Max Sport Edition na 399 dolarów w Stanach Zjednoczonych, co może przełożyć się na 2199 złotych na naszym rynku. 

Odświeżony model słuchawek zapowiada się ciekawie, więc miejmy nadzieję, że Apple faktycznie zdecyduje się wprowadzić je na rynek w przyszłym roku. Lżejszy i tańszy model z pewnością znajdzie spore grono zwolenników w podobny sposób jak iPhone SE oraz iPhone 12 mini, które skierowane do osób szukających mniejszego i tańszego smartfona.