słuchawki nauszne AirPods Max
AirPods Max (źródło: Apple)

AirPods Max dołączają do rodziny słuchawek Apple w odpowiednio wysokiej cenie

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że oferta Apple wzbogaci się o pierwsze słuchawki nauszne z logo nadgryzionego jabłuszka. Tak też się stało – dziś producent oficjalnie zaanonsował AirPods Max. W teorii zapowiadają się bardzo interesująco, choć ich cena została ustalona na stosownym dla słuchawek z serii AirPods poziomie.

Słuchawki nauszne AirPods Max – specyfikacja

Jak podaje Apple, AirPods Max mają zapewnić magię słuchawek AirPods w formie nausznej z wysokiej jakości dźwiękiem”. Charakteryzuje je „niestandardowa konstrukcja akustyczna” oraz procesory H1 w każdej muszli, co w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem ma zapewnić użytkownikowi doskonałe doznania podczas słuchania audio.

słuchawki nauszne AirPods Max
źródło: Apple

Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja ma sprawiać, że słuchawki będą dobrze leżeć na każdej głowie i nie spowodują dyskomfortu nawet podczas dłuższego użytkowania. Zadbają o to m.in. oddychająca tkanina, która wyścieła wnętrze, a także pianka z pamięcią kształtu i pałąk ze stali nierdzewnej z regulacją teleskopową.

Dodatkowym udogodnieniem podczas korzystania ze słuchawek ma być koronka, podobna do tej w Apple Watchach, za pomocą której użytkownik będzie mógł regulować głośność, włączać i wyłączać muzykę, przewijać utwory, odbierać i kończyć połączenia oraz aktywować asystentkę głosową Siri.

słuchawki nauszne AirPods Max
źródło: Apple

Słuchawki AirPods Max oferują zaprojektowany przez samo Apple, 40-mm przetwornik dynamiczny, „który zapewnia bogate, głębokie basy, dokładne średnie tony i wyraźne, czyste rozszerzenie wysokich częstotliwości”, a także adaptacyjny equalizer i dźwięk przestrzenny oraz aktywną redukcję szumów. Użytkownik będzie mógł również skorzystać z trybu, który przepuszcza dźwięki otoczenia.

Słuchawki wykryją też, gdy użytkownik zdejmie je z głowy lub odsunie od ucha jedną muszlę – wówczas odtwarzanie muzyki zostanie automatycznie wstrzymane. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość płynnego przełączania się pomiędzy różnymi źródłami dźwięku (na przykład w momencie, gdy użytkownik słucha muzyki na Macu i zadzwoni do niego ktoś na iPhone’a, słuchawki automatycznie połączą się ze smartfonem, aby umożliwić rozmowę). Do tego jest też funkcja udostępniania audio, umożliwiająca łatwe udostępnianie strumienia audio między dwoma zestawami AirPods na iPhonie, iPadzie, iPodzie Touch lub Apple TV 4K.

słuchawki nauszne AirPods Max
źródło: Apple

Według deklaracji producenta, AirPods Max mają na pojedynczym ładowaniu odtwarzać dźwięk do 20 godzin (z włączoną ANC).

Słuchawki nauszne AirPods Max – cena

Słuchawki są już dostępne w sklepie internetowym Apple. Ich cenę w Stanach Zjednoczonych ustalono na… 549 dolarów, natomiast w Polsce na 2799 złotych. Klienci mają do wyboru pięć wersji kolorystycznych: gwiezdną szarość, srebrną, zieloną, błękitną i różową. Ponadto przy składaniu zamówienia mogą również dodać spersonalizowany grawerunek.