słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco Air 3 TWS
OPPO Enco Air 3 (źródło: OPPO)

Nowe słuchawki OPPO Enco Air 3 dostępne w Polsce. Jaka cena?

Niemal dokładnie rok po polskiej premierze OPPO Enco Air 2 w Polsce zadebiutowały najnowsze słuchawki chińskiej marki – Enco Air 3. Co oferuje i ile kosztuje nowa generacja TWS-ów tego producenta?

Słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco Air 3 – specyfikacja

Najnowsze słuchawki chińskiego giganta wyposażone są w przetwornik o wielkości 13,4 mm, który – jak podaje producent – porusza dwa razy większą objętość powietrza niż przetwornik o przekątnej 12 milimetrów spotykany w większości słuchawek z tej półki cenowej. Co to daje? Według deklaracji OPPO dzięki temu użytkownik może liczyć na mocne basy oraz czyste i żywe wokale.

słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco Air 3 TWS
fot. producenta

Ponadto słuchawki Enco Air 3 wyposażone są w procesor Cadence Tensilica HiFi 5 DSP, który daje 25 razy więcej mocy obliczeniowej w porównaniu do poprzedniej generacji, tj. Enco Air 2. Do tego nowy model TWS-ów chińskiego producenta jest o 35% wydajniejszy energetycznie i zapewnia o 50% dłuższą żywotność baterii, a także bardziej precyzyjnie odwzorowuje dźwięk.

Dzięki zastosowaniu procesora DSP słuchawki Enco Air 3 oferują również funkcję OPPO Alive Audio, która według deklaracji producenta pozwala cieszyć się dźwiękiem o kinowym standardzie, ponieważ zapewnia doświadczenie dźwięku przestrzennego.

OPPO Enco Air 3 wyposażone są też w Bluetooth 5.3 o niskiej latencji, a dodatkowo w grach dostępny jest tryb ultra niskiego opóźnienia. Słuchawki można połączyć z dwoma urządzeniami jednocześnie – zapewniają one funkcję automatycznego przełączania się pomiędzy nimi, w zależności od tego, z którego aktualnie płynie dźwięk, więc nie trzeba tego robić ręcznie.

słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco Air 3 TWS
fot. producenta

Producent podaje, że na jednym ładowaniu OPPO Enco Air 3 mogą odtwarzać dźwięk przez 6 godzin. Z uwzględnieniem etui ładującego łączny czas pracy sięga 25 godzin. Ponadto słuchawki wspierają technologię szybkiego ładowania – 10-minutowe ładowanie zapewni zapas energii, wystarczający na 2 godziny odtwarzania audio.

Cena

Najnowsze słuchawki są już dostępne w wybranych sklepach z elektroniką za 249 złotych (na przykład w RTV Euro AGD i Media Markt). Dla przypomnienia, poprzednia generacja, OPPO Enco Air 2, zadebiutowała w Polsce w cenie 199 złotych i tyle też cały czas kosztuje (wciąż można ją kupić).