vivo X Fold

Nadciąga prawdziwy rarytas wśród składanych smartfonów – wprost od vivo

Samsung nie ma zbyt wielu konkurentów na rynku składanych smartfonów. Ciekawe, jak poradzi sobie na nim vivo X Fold. Premiera już wkrótce.

Składane smartfony z Korei Południowej i Chin

Przynajmniej na razie, Samsung nie musi się obawiać jakiejkolwiek konkurencji ze strony innych producentów elektroniki, jeśli chodzi o składane smartfony. Koreańczycy tak dobrze zajęli się tym segmentem rynku, że innym firmom trudno zagrzać w nim miejsca.

Ostatnie miesiące nie obfitowały w premiery „składańców”. Najnowszym urządzeniem tego typu jest OPPO Find N, który debiutował pod koniec 2021 roku. Stagnację ma przerwać najbliższa prezentacja vivo X Fold.

Vivo opublikowało tajemniczy zwiastun, w którym firma przekazuje datę premiery swojego pierwszego składanego smartfona. Impreza odbędzie się 11 kwietnia 2022 roku.

Zapowiedź firmy jest pełna niewiadomych – opublikowany film co prawda przedstawia obudowę składanego smartfona, ale brak na nim detali. Wydaje się, że urządzenie będzie miało nie tylko ekran wewnętrzny, ale także spory wyświetlacz zewnętrzny. I to wszystko w naprawdę cienkiej obudowie.

Niepotwierdzone informacje przekazują, że „pojedyncze skrzydło” vivo X Fold będzie miało 6,28 mm grubości. Po złożeniu, urządzenia nie powinno być o wiele grubsze niż 12,56 mm. Gdyby zestawić to z Galaxy Fold 3, którego grubość (w zależności od miejsca obudowy) wynosi 14,4-16 mm, wyłania nam obraz dość smukłego składanego smartfona. Co prawda nie będzie w stanie mierzyć się z Surface Duo 2, który otwarty ma tylko 5,5 mm grubości, ale mieści się w granicach zdrowego rozsądku.

Po otwarciu urządzenia, vivo X Fold ma dysponować aż 8,03-calowym ekranem. To przestrzeń, której nie powstydziłby się niejeden tablet!