składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip (źródło: Samsung)

Tyle będzie kosztowała wymiana ekranu w Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip ma duży potencjał sprzedażowy, ponieważ kosztuje znacznie mniej niż Galaxy Fold i jednocześnie oferuje więcej niż bezpośredni konkurent w postaci nowej Motoroli RAZR. Użytkownicy muszą jednak uważać na jego wyświetlacze, gdyż ich wymiana będzie się wiązała ze sporym wydatkiem.

Reklama

Samsung Galaxy Z Flip kosztuje w Polsce 6600 złotych, czyli aż o 2400 złotych mniej niż Galaxy Fold. Nie tylko jednak cena, ale ogólna forma może przekonać wielu klientów do zakupu, ponieważ nie każdy czuje potrzebę noszenia przy sobie połączenia smartfona i tabletu (szczególnie że te ostatnie najczęściej wykorzystywane są w domowym zaciszu).

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że Samsung planuje w tym roku sprzedać nawet 2,5 mln egzemplarzy Galaxy Z Flip, podczas gdy Galaxy Fold do tej pory znalazł „tylko” około pół miliona nabywców. Cel ten jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia, chociaż klienci powinni mieć świadomość, jaki sprzęt kupują. Smartfon nie jest pozbawiony wad, chociaż raczej powinienem użyć tutaj określenia „słabszych stron”.

Mowa oczywiście o wyświetlaczu wewnętrznym. Mimo że Samsung zadbał o to, aby był on możliwie jak najbardziej trwały, to pierwsze testy wytrzymałości pokazują, że ekran jest bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wynika to z faktu, że z jakiegoś powodu producent zdecydował się pokryć go warstwą polimeru, którą niezwykle łatwo porysować.

Tyle będzie kosztowała wymiana ekranu w Galaxy Z Flip

Może się jednak zdarzyć, że wyświetlacz wewnętrzny w Galaxy Z Flip zostanie uszkodzony i będzie trzeba go wymienić. Użytkownicy w Korei Południowej zapłacą za to 753000 wonów (równowartość ~640 dolarów amerykańskich), zaś w Stanach Zjednoczonych 499 dolarów. Wymiana ekranu zewnętrznego (tj. tego o przekątnej 1,1 cala) ma natomiast kosztować w USA aż 149 dolarów.

W przypadku Galaxy Fold wymiana wyświetlacza wewnętrznego wiąże się z opłatą 599 dolarów, zaś zewnętrznego 149 dolarów (mimo że jest znacznie większy niż ten w Galaxy Z Flip – zaskakujące). W Polsce użytkownicy muszą za to zapłacić w oficjalnym serwisie – odpowiednio – 2659 zł i 569 zł. Na razie polski oddział Samsunga nie opublikował swojego cennika odnośnie nowego składanego smartfona, ale można się spodziewać, że w jego przypadku wymiana 6,7-calowego ekranu będzie kosztowała nieco ponad 2000 złotych (zewnętrznego z kolei najprawdopodobniej również 569 złotych).

Źródło: SamMobile, Samsung

Reklama