Samsung wyemitował reklamę Galaxy Z Flip jeszcze przed jego premierą

Samsung oficjalnie zaprezentuje Galaxy Z Flip dopiero jutro, 11 lutego 2020 roku. Mimo to, wczorajszej nocy, w trakcie ceremonii rozdawania tegorocznych Oscarów, wyemitowano reklamę nowego składanego smartfona tej marki. Tym samym premiera stała się czystą formalnością, skoro producent potwierdził, że wprowadzi takie urządzenie na rynek.

Już od kilku tygodni w sieci krążą rendery Galaxy Z Flip, podobnie jak jego specyfikacja. W związku z tym, nowy składany smartfon Samsunga nie jest dla nas żadną tajemnicą, jednak producent ani razu nie przyznał oficjalnie, że rzeczywiście takie urządzenie wkrótce trafi do sprzedaży. Ogromnym zaskoczeniem było więc wyemitowanie reklamy tego sprzętu jeszcze przed jego oficjalną premierą, którą – jak już wspomniałem – zaplanowano na 11 lutego 2020 roku.

Reklama

Samsung prawdopodobnie jednak zrobił to celowo, ponieważ ceremonia wręczenia Oscarów to jedno z najważniejszych wydarzeń każdego roku – przyciąga nie tylko znanych i bogatych, ale też miliony widzów przed telewizorami, więc firmy mogą dotrzeć ze swoim przekazem do ogromnej i bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców. I chociaż zapewne nie było to tanim przedsięwzięciem (organizatorzy prawdopodobnie wywindowali ceny czasu antenowego, co nie powinno dziwić przy tak popularnej imprezie), to Koreańczykom najpewniej opłaci się ta inwestycja.

Tym bardziej, że Samsung podobno ma bardzo ambitne plany wobec Galaxy Z Flip. Jak bowiem donosi południowokoreański serwis The Korea Herald, producent przygotowuje pół miliona egzemplarzy tego smartfona na premierę, a do końca 2020 roku zamierza dostarczyć na rynek w sumie aż 2,5 miliona sztuk. Mimo że to odważne zamiary, Koreańczykom może się to udać, gdyż nowy składać ma być znacząco tańszy niż Galaxy Fold – w Korei Południowej nawet o połowę, natomiast w innych krajach o kilkaset dolarów/euro. W Europie cena rzekomo zostanie ustalona na 1599 euro.

Ze szczegółami na temat parametrów Galaxy Z Flip możecie zapoznać się w podlinkowanym poniżej artykule. Smartfon najpewniej trafi też do Polski, gdzie będzie konkurować bezpośrednio z nową Motorolą RAZR za 7299 złotych. Ten pojedynek może być interesujący – ciekawe, czy zwycięży sentyment, czy lepsza specyfikacja w podobnej cenie.

Samsung Galaxy Z Flip – specyfikacja

Drugi składany smartfon Samsunga bez tajemnic – oto Galaxy Z Flip

Źródło: @markgurmanThe Korea Herald