Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung w końcu powiedział, ile sztuk Galaxy Fold sprzedał

Samsung najczęściej nie operuje konkretnymi liczbami, kiedy chwali się wysoką sprzedażą swoich smartfonów (zob. przedsprzedaż Galaxy Note 10 w Polsce). Niespodzianką jest więc to, że producent przyznał się, ile egzemplarzy Galaxy Fold już sprzedał. Jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak to, że tak dużo.

Reklama

Samsung Galaxy Fold

To niewątpliwie wyjątkowy smartfon. Samsung zaprezentował go w lutym 2019 roku na tej samej konferencji, podczas której zadebiutowały flagowce z serii Galaxy S10. Pomimo zapowiedzi, Galaxy Fold trafił do klientów dopiero niedawno, mimo że w niektórych krajach przedsprzedaż rozpoczęła się wkrótce po oficjalnej premierze (było z nią trochę zamieszania). Opóźnienie wynikało z wykrytych przez testerów niedoróbek, które Koreańczycy musieli usunąć przed oddaniem swojego składanego smartfona w ręce użytkowników.

Reklama

Galaxy Fold trafił nawet do Polski, mimo że mówiło się, iż ma być dostępny wyłącznie w „wybranych krajach” (a nasz często jest w takich przypadkach pomijany). I chociaż smartfon kosztuje aż 9000 złotych, chętnych na niego nie brakowało – w trakcie przedsprzedaży urządzenie szybko się wyprzedało m.in. w oficjalnych sklepach Samsunga. Teraz bez problemu da się je kupić na przykład w Media Expert.

składany smartfon Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold (fot. Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy Fold – sprzedaż

Według nieoficjalnych szacunków, które pojawiły się pod koniec października 2019 roku, Samsung sprzedał do tamtej pory aż pół miliona egzemplarzy Galaxy Fold. Mimo że to zaskakująco dużo, to analizując przedsprzedaż tego smartfona na różnych rynkach, można było w to uwierzyć (w niejednym wyprzedał się bowiem w mgnieniu oka). Teraz okazuje się, że popyt na ten innowacyjny sprzęt wcale nie maleje – producent oficjalnie poinformował, że udało mu się sprzedać już okrągły milion sztuk składanego smartfona.

Biorąc pod uwagę fakt, że jeden egzemplarz Galaxy Fold kosztuje w Stanach Zjednoczonych 1980 dolarów, sprzedaż tego urządzenia przyniosła do tej pory Samsungowi blisko dwa miliardy dolarów przychodu! W rzeczywistości kwota ta jest jednak większa, ponieważ w Europie za smartfon trzeba zapłacić 2000 euro lub nawet 2100 euro (odpowiednio za wersję 4G i 5G), a w Polsce 9000 złotych (równowartość ~2325 USD).

Kilka tygodni temu mówiło się, że Samsung w 2020 roku zamierza sprzedać już sześć milionów egzemplarzy składanych smartfonów. Patrząc na tempo sprzedaży Galaxy Fold, wydaje się to bardzo prawdopodobne. Tym bardziej, że już w lutym zadebiutować ma nowy model (z klapką), który będzie tańszy, a więc dostępny dla większej liczby klientów.

Aktualizacja - 2019.12.13Okazuje się, że Prezydent Samsung Electronic, Young Sohn, wprowadził wszystkich błąd deklarując, że sprzedano już milion egzemplarzy Galaxy Fold. Rzecznik producenta poinformował dziś oficjalnie, że Sohn mógł pomylić tę liczbę ze wstępnym celem sprzedażowym firmy na ten rok. Wychodzi więc na to, że Samsung jeszcze nie dostarczył do klientów miliona sztuk swojego składanego smartfona.

Źródło: TechChrunch, Yonhap News Agency