Drugi składany smartfon Samsunga bez tajemnic – oto Galaxy Z Flip

Trudno jest utrzymać w tajemnicy informacje o nowym składanym smartfonie, kiedy w tej branży na choćby skrawek danych czyha całe stado spragnionych informacji dziennikarzy i nie mniejsze grono fanów. Wie coś o tym Samsung, bo grafiki i specyfikacja Galaxy Z Flip przedostała się do sieci.

Dostawcą dokładnych grafik składanego smartfona Samsung Galaxy Z Flip jest redakcja WinFuture. Wskazuje się, że są to oficjalne zdjęcia prasowe, więc można być pewnym, że właśnie tak będzie wyglądał nowy składaniec Koreańczyków. Znacząco różni się on od pierwszego urządzenia Samsunga z elastycznym wyświetlaczem. W Galaxy Z Flip, ekran zamiast składać się w formie książki, jest elementem klapki, która przypomina projekt Motoroli Razr.

Galaxy Z Flip jest całkiem inny niż Galaxy Fold

Samsung Galaxy Z Flip składa się wzdłuż osi poziomej, nie pionowej, jak Galaxy Fold. Niby to szczegół, ale będzie decydować on o sposobie korzystania z tego urządzenia. Po zamknięciu będzie przypominać kwadratowe, prostopadłościenne pudełko, a nie etui na pióro wieczne.

Oprócz grafik, zdradzono także sporo rzetelnych informacji na temat wyposażenia smartfona. Galaxy Z Flip dostanie wyświetlacz Full HD+ (2636×1080 pikseli) o współczynniku proporcji 22:9, co oznacza, że po rozłożeniu będzie bardziej „wyciągnięty” niż znane ze swojej niecodziennej formy smartfony SonyPrzekątna tego ekranu wyniesie 6,7 cala.

Żeby uniknąć narażania elastycznego panelu na nadmierne przeciążenia, Samsung zastosował specjalną konstrukcję zawiasu, która umożliwia pozostawienie urządzenia otwartego w zakresie 70 do 110 stopni. Ma to mieć swoje zastosowanie w aplikacjach wykorzystujących przedni aparat, na przykład w Google Duo.

Raport potwierdza również rozmiar zewnętrznego wyświetlacza. Mały panel AMOLED ma charakteryzować się przekątną 1,06 cala i pracować w rozdzielczości 300×116 pikseli. Posłuży on do wyświetlania powiadomień oraz zyska kilka innych funkcji.

Flagowiec składany horyzontalnie

Specyfikacja nie jest pełna, ale podstawowe informacje mówią o procesorze Snapdragon 855+, któremu będzie towarzyszyć 8 GB RAM 256 GB pamięci wewnętrznej z UFS 3.0. Nie będzie jednak można liczyć na rozszerzenie dostępnego miejsca na pliki z powodu braku slotu na karty microSD. Sprzęt zostanie wyposażony w komplet modułów: Bluetooth 5.0, NFC i WiFi 6. Czytnik linii papilarnych znajdzie się na boku.

WinFuture powtarza także znane dotąd informacje o zestawie aparatów. Kamera główna zyska matrycę 12 Mpix (78°; f/1.8), wspieraną przez drugi, ultraszerokokątny obiektyw 12 Mpix (123°; f/2.2). Przedni aparat z aufotocusem wyląduje w notchu w kształcie litery „O” i wykona zdjęcia w 10 Mpix (80°; f/2.4).

Całość ma zasilać niewiele obiecująca bateria 3300 mAh, z szybkim ładowaniem 15W przez USB-C oraz możliwością ładowania bezprzewodowego 9W.

Prawdopodobnie ze względów oszczędności miejsca w Galaxy Z Flip zabrakło gniazda słuchawkowego. Urządzenie będzie ważyć 183 gramy i charakteryzować się wymiarami:

  • 87,4 x 73,6 x 15,4 mm w postaci złożonej
  • 167,9 x 74,6 x 6,9 mm w postaci rozłożonej

Cena Samsunga Galaxy Z Flip ma sięgnąć 1500 euro. Premiera już 11 lutego.

https://youtu.be/3g3i2my0V98

źródło: WinFuture dzięki 9to5google, Sammobile