Samsung Galaxy Fold Lite 4G robi się coraz ciekawszy. Ten pomysł może chwycić

Projekt Galaxy Fold przypadł do gustu wielu osobom, lecz większość klientów skutecznie powstrzymuje przed zakupem horrendalnie wysoka cena, która w Polsce została ustalona na okrągłe 9000 złotych. Mówi się jednak, że Samsung przygotowuje znacznie tańszą konstrukcję tego typu. Mimo niższej ceny, w przynajmniej niektórych aspektach producent nie zamierza iść na żadne kompromisy.

Różni producenci podchodzą do tematu składanych smartfonów na swój własny, autorski sposób. Zarówno Samsung, jak i Huawei postawili na hybrydę smart-telefonu i tabletu, lecz ich urządzenia w ogóle nie są do siebie podobne. Galaxy Fold ma przewagę nad Mate Xs w kilku aspektach, w tym także ceny, bo jest od niego aż o 1000 złotych tańszy.

9000 złotych mimo wszystko nie jest specjalną okazją, dlatego wiele osób czeka na coś tańszego, ale jednocześnie podobnego w założeniach. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Koreańczycy stworzą smartfon, który im się spodoba i będzie dla nich bardziej przystępny cenowo.

Samsung Galaxy Fold Lite 4G – specyfikacja, cena

Cały czas nie ma 100% pewności, że Samsung wprowadzi na rynek tańszą wersję Galaxy Fold, lecz coraz więcej na to wskazuje. Wiarygodne źródło w osobie Maxa Weinbacha z xda-developers dostało bowiem cynk na temat specyfikacji Galaxy Fold Lite 4G. Coś ewidentnie jest więc na rzeczy i trzymamy kciuki, aby plany te się zmaterializowały.

Według przekazywanych przez niego (nieoficjalnych) informacji, nowy składany smartfon ma być dostępny globalnie, co oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem pojawiłby się również w Polsce. Jego cena miałaby zostać ustalona na atrakcyjnym poziomie 1099 dolarów, co jest równowartością ~4630 złotych. W Polsce nie powinna więc znacznie przekroczyć poziomu 5000 złotych. W tym miejscu przypominam, że Galaxy Fold kosztuje aż 9000 złotych, czyli ~4000 złotych więcej.

Samsung Galaxy Fold smartphone
Samsung Galaxy Fold (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Tak „niska” cena nie wzięłaby się jednak znikąd. Jak bowiem przekazuje Max Weinbach, Samsung podobno zamierza zastosować w Galaxy Fold Lite 4G „miks części z 2018, 2019 i 2020 roku”, aby obniżyć koszty. O oszczędnościach świadczyłby m.in. brak ultracienkiego szkła (UTG) na wewnętrznym wyświetlaczu (jest ono obecne w Galaxy Z Flip i będzie też w Galaxy Fold 2) i dużo mniejszy ekran zewnętrzny (dla przypomnienia, Galaxy Fold ma 4,6-calowy).

Z drugiej strony, sercem Galaxy Fold Lite 4G miałby być ultrawydajny procesor Qualcomm Snapdragon 865, który jest bardzo kosztownym podzespołem. Dopisek „4G” oznacza jednak, że smartfon nie zaoferuje wsparcia dla obsługi sieci piątej generacji, pomimo obecności na pokładzie modemu 5G.

Max Weinbach wspomina też, że Galaxy Fold Lite 4G miałby zaoferować także 256 GB pamięci wbudowanej, a jego obudowa zostałaby wykonana z aluminium i szkła. Jeśli smartfon trafi na rynek, powinien być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Mirror Black i Mirror Purple.

Samsung Galaxy Z Flip Mirror Black Purple
Samsung Galaxy Z Flip w kolorach Mirror Black i Mirror Purple (źródło: Samsung)

Informator podkreśla, że powinniśmy te doniesienia traktować raczej jako plotkę aniżeli przeciek, ale nie tylko on otrzymał informacje o „tanim” Galaxy Fold. Pozostaje nam trzymać kciuki za ten projekt, gdyż osobiście nie wątpię w jego powodzenie.

Źródło: @MaxWinebach