Samsung Galaxy Fold – smartfon, który rozkłada przed nami skrzydła przyszłości

Wreszcie mogę to powiedzieć: Samsung Galaxy Fold wchodzi do sprzedaży w Polsce! Nie przesadzę stwierdzając, że na ten moment czekaliśmy bardzo, bardzo długo. Ale pośpiech jest, jak wiemy, złym doradcą, a cierpliwość z kolei – cnotą… A zatem – kiedy i, przede wszystkim, w jakiej cenie, będzie go można kupić?

Samsunga Galaxy Fold miałam okazję trzymać w rękach już któryś raz, jednak to dopiero to ostatnie spotkanie było naprawdę długie, bo kilkugodzinne. Wiecie już doskonale, jak składa i rozkłada się ten sprzęt. Wiecie też, jak wygląda zagięta przestrzeń wyświetlacza. Wiecie też w końcu, jak funkcjonuje ekran pod względem wyświetlanych treści na zewnętrznym i wewnętrznym ekranie. Ale nie wiecie, jak na Galaxy Foldzie… się gra.

Wraz z Kubą postanowiliśmy Wam pokazać właśnie nieco inne podejście do tego urządzenia. Bo trzeba pamiętać, że Samsung Galaxy Fold to nie tylko futurystyczna konstrukcja, ale też wydajne podzespoły (Snapdragon 855, Adreno 640, 12 GB RAM), które mają umożliwiać zarówno bezproblemową pracę, jak i rozrywkę. I to właśnie na niej skupimy się w pierwszej kolejności (w drugiej, już po okresie testowym, przedstawimy Wam opis pełni możliwości tego sprzętu).

Samsung zacieśnia współpracę z Google i deweloperami w kwestii aplikacji dla Galaxy Fold

Jak się gra na Samsungu Galaxy Fold?

Przed premierą zadaliśmy sobie pytanie: czy można grać tylko na dużym, 7,3-calowym ekranie? A co z małym, 4,6-calowym?  Sprawdziliśmy to na przykładzie takich tytułów, jak Call of Duty: Mobile, F1 Manager, Mario Kart oraz Baldur’s Gate 2.

Na małym ekranie produkcje odpalają się w formacie 16:9, a na dużym 4:3. Póki co tylko jedna gra skalowała się w czasie rzeczywistym – F1 Manager; reszta gier wymagała zresetowania.

Przy okazji sprawdziliśmy też, jak wygląda Netflix na dużym i małym ekranie i korzystanie z trzech aplikacji jednocześnie, maksymalnie wykorzystując potencjał 7,3-calowego wyświetlacza.

To wszystko zobaczycie na poniższym wideo:

Samsung Galaxy Fold – cena w Polsce?

Mamy dziewiąty dzień października, więc cena jest adekwatna do dnia i pomnożona przez tysiąc – za Samsunga Galaxy Fold przyjdzie nam zapłacić równe 9000 złotych. W sprzedaży urządzenie będzie dostępne od 18 października (zgodnie z wcześniejszymi informacjami), a w pudełku z telefonem znajdziemy specjalne etui oraz słuchawki Galaxy Buds. Galaxy Fold będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – Space Black i Space Silver.

I teraz ważna rzecz – Samsunga Galaxy Fold będzie można kupić online, ale wyłącznie z odbiorem osobistym w jednym z kilkudziesięciu miejsc w Polsce – zarówno w Brand Store’ach Samsunga, jak i u operatorów. Lokalizacje to najpopularniejsze galerie handlowe, wśród których znalazły się między innymi: warszawskie Galeria Mokotów i Arkadia, Galeria Krakowska, łódzka Manufaktura, gdańska Bałtycka, wrocławska Magnolia i katowicka Silesia. Odbiór osobisty to świetne rozwiązanie, dzięki któremu sprzedawca ma szansę poinstruować kupującego jak korzystać z urządzenia i pokazywać jego możliwości.

Od jutra (znowu) rozpocznie się sprzedaż składanego Samsunga Galaxy Fold

Kuba stwierdził jedno: “chcę więcej!”. A ja, jak to ja, jestem sceptycznie nastawiona do korzystania z Samsunga Galaxy Fold na co dzień. Ale od czego są testy… może podczas nich przekonam się do tego, niewątpliwie interesującego, projektu? ;)

Jakoś chwilę po rynkowej premierze powinniśmy dostać Samsunga Galaxy Fold do testów, a zatem w listopadzie spodziewajcie się jego pełnej recenzji!

W razie pytań – zapraszamy standardowo do komentarzy.