Samsung Galaxy Fold 2 zadebiutuje w kwietniu 2020 roku

Samsung nareszcie rozpoczął sprzedaż Galaxy Fold (w Polsce będzie go można zamówić od najbliższego piątku). Od dłuższego czasu mówi się, że Koreańczycy przygotowują kolejną generację składanego smartfona. Według nieoficjalnych informacji, zadebiutuje on w kwietniu 2020 roku.

Reklama

Jak donosi południowokoreański serwis The Bell, kolejny składany smartfon Samsunga nosi oznaczenie kodowe „Bloom” (pol. „kwiat”). Niestety, nie sposób wywnioskować z niego czegokolwiek. Znacznie więcej mówiła nazwa Galaxy Fold – „winner” (pol. „zwycięzca”). Można to było zrozumieć, jako chęć „wygrania” segmentu urządzeń nowej kategorii. Koreańczykom niewątpliwie się to udało, ponieważ (pomimo sporego opóźnienia) wciąż jest to jedyny, dostępny komercyjnie i globalnie (w Polsce za 9000 złotych) składany smartfon na świecie.

Samsung Galaxy Fold – smartfon, który rozkłada przed nami skrzydła przyszłości

Samsung nie wypowiada się oficjalnie na temat kolejnego urządzenia z serii Galaxy Fold, ale już od kilku miesięcy mówi się, że w przygotowaniu jest nowy model. Według informacji przekazywanych przez serwis źródłowy, zadebiutuje on w kwietniu 2020 roku, czyli dopiero za pół roku. „Dopiero”, bowiem pojawiły się doniesienia, że taką konstrukcję możemy zobaczyć jeszcze w tym.

Samsung podobno wciąż nie zdecydował, w jaki wyświetlacz zostanie wyposażony kolejny składany smartfon. Mówi się, że rozważany jest ekran o przekątnej 6,7 cala, jak i sporo większy, 8,1-calowy. To urządzenie ma być jednak zupełnie inne niż Galaxy Fold pierwszej generacji – nowy model będzie przypominał klasyczne telefony z klapką i wyświetlacz znajdzie się tylko w środku (chociaż Koreańczycy mogą też dodać drugi, mniejszy na zewnątrz).

W minionych tygodniach pojawiły się informacje, że nowy składany smartfon Samsunga ma być tańszy od Galaxy Fold i bardziej dostępny, tj. osiągalny dla większej liczby klientów (czego o pierwszym przedstawicielu tej serii powiedzieć nie można). Na niższą cenę podobno wpłynie też fakt, że urządzenie zaoferuje nieco mniej wyśrubowaną specyfikację, podobnie jak Motorola RAZR, której premiery także spodziewamy się w niedalekiej przyszłości.

Niewykluczone, że nowy składany smartfon Samsunga będzie skierowany do innej grupy klientów niż Galaxy Fold, nie tylko ze względu na swoją (niższą) cenę, ale również design. Urządzenie ma się charakteryzować bardziej wyszukanym wzornictwem, w tworzeniu którego podobno pomaga amerykański projektant Thom Brown.

Jako że do premiery nowego składanego smartfona Samsunga pozostaje ponad pół roku, z pewnością pojawi się jeszcze niejedno doniesienie na jego temat, które zdradzi, jaką konkretnie konstrukcję szykuje południowokoreański producent.

Źródło: The Bell