fot. xda-developers

Poznaliśmy część specyfikacji składanego smartfona Motoroli – nie jest tak dobra, jak parametry Galaxy Fold i Mate X

Huawei Mate X wywarł na mnie dużo większe wrażenie niż Samsung Galaxy Fold, jednak to Motorola przygotowuje składany smartfon, na który czekam z nieukrywaną niecierpliwością. Wszystko bowiem wskazuje na to, że za jego sprawą legendarna marka RAZR powróci na rynek. Teraz poznaliśmy sporą część specyfikacji nadchodzącej Motki. Co prawda nie jest ona tak dobra, jak lista parametrów urządzeń Huawei i Samsunga, ale może to nawet zadziałać na korzyść sprzętu z logo „M” na obudowie.

Reklama

Na samej górze widzicie logo, jakim opatrzony zostanie składany smartfon Motoroli – stanowi to jednoznaczne potwierdzenie, że marka RAZR powróci na rynek za jego sprawą. Mnie osobiście ogromnie to cieszy, ponieważ do tej pory spojrzenie na Motorolę RAZR V3 przywołuje masę pozytywnych wspomnień z odległej przeszłości – telefon ten święcił bowiem triumfy na początku XXI wieku, a więc kilkanaście lat temu.

Reklama

Oczywiście Motorola RAZR V3 nie była jedyną przedstawicielką serii RAZR, ale niewątpliwie jest kultową i tą, która najbardziej zapisała się w pamięci ludzi na całym świecie (nawet jeśli nie śledzą tego segmentu z większą uwagą). Ja mam do niej ogromny sentyment (szczególnie do złotej edycji Dolce & Gabbana, gdyż wyglądała ona naprawdę zjawiskowo, ale też kosztowała niemało) i właśnie dlatego tak bardzo mnie ucieszyło, że składany smartfon Motoroli będzie kontynuował założenia przyświecające tej linii.

 

Cena składanego smartfona Motoroli

Serwis xda-developers niedawno opublikował listę funkcji, jakie zaoferuje składana Motorola RAZR, a dziś podzielił się z nami informacjami na temat specyfikacji urządzenia. Nieco zaskakujące jest, że producent nie zdecydował się na tak mocne podzespoły jak Huawei w Mate X i Samsung w Galaxy Fold, jednak w rzeczywistości może to sprawić, że kupi go więcej osób.

Dlaczego? Ano dlatego, że według wcześniejszych doniesień urządzenie ma kosztować ~1500 dolarów. Dla porównania, za Samsunga Galaxy Fold trzeba zapłacić co najmniej 1980 dolarów, a za Huawei Mate X równowartość ~2600 dolarów. Do tego niektórzy bez wątpienia za zaletę uznają to, że smartfon Motoroli ma się składać i rozkładać pionowo, a nie poziomo, dzięki czemu również po rozłożeniu bez większego problemu użytkownik obsłuży go jedną ręką.

Specyfikacja składanego smartfona Motoroli

A będzie to jak najbardziej możliwe, ponieważ główny ekran ma mieć przekątną 6,2 cala, a do tego rozdzielczość 876×2142, co przekłada się na proporcje (w przybliżeniu) 22:9. Na zewnętrznej części znajdzie się natomiast wyświetlacz o rozdzielczości 800×600 pikseli (jego przekątna na razie nie jest znana).

Sercem składanego smartfona Motoroli będzie ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616. Co ciekawe, urządzenie pojawi się na rynku w dwóch konfiguracjach: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Nie wiadomo jednak, czy będzie obsługiwać karty microSD.

Serwis źródłowy przekazuje również, że składany smartfon Motoroli zasili akumulator o pojemności 2730 mAh – to dość niewiele, ale dopiero w praktyce okaże się, na ile wystarczy taki zapas energii. Urządzenie będzie też dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i złotej.

Polecamy również:

Składana Motorola RAZR właśnie stała się jeszcze bardziej intrygująca

Źródło: xda-developers