Samsung Galaxy A50

Samsung przygotowuje drugi składany smartfon, zupełnie inny niż Galaxy Fold

Galaxy Fold został oficjalnie zaprezentowany w lutym 2019 roku, ale wciąż nie trafił do regularnej sprzedaży i osób, które zamówiły go w przedsprzedaży kilka miesięcy temu. Samsung nie zamierza jednak rezygnować z tego formatu urządzeń i w przyszłym roku wprowadzi na rynek kolejny składany smartfon.

Samsung Galaxy Fold

Model ten zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, wszakże był to pierwszy składany smartfon z prawdziwego zdarzenia, w dodatku od największego producenta inteligentnych telefonów na świecie, a więc marki, której można zaufać. I chociaż rynkowy debiut Galaxy Fold opóźnia się o kilka miesięcy, to są spore szanse, że będzie on dostępny jeszcze w tym roku.

Przy okazji warto przypomnieć, że model ten wyposażono w dwa wyświetlacze. Pierwszy, umieszczony na zewnątrz i dostępny po złożeniu smartfona, ma przekątną 4,6 cala, proporcje 21:9 i rozdzielczość 1690×840 pikseli. Jest to ekran Super AMOLED. Drugi, Dynamic AMOLED, znajdujący się w środku Galaxy Fold, ma zaś 7,3 cala, proporcje 4,2:3 i rozdzielczość 1536×2152 pikseli.

Samsung Galaxy Fold

Kolejny składany smartfon Samsunga

Jeśli mam być szczery, to o wiele większe wrażenie zrobił na mnie Huawei Mate X, ponieważ w ujęciu ogólnym wygląda moim zdaniem lepiej, a po złożeniu oddaje do dyspozycji znacznie większą powierzchnię roboczą – 6,38 lub 6,6 cala (ekran nie składa się bowiem idealnie w połowie długości). Wadą jest natomiast większa podatność na uszkodzenia, ponieważ wyświetlacz zawsze znajduje się na zewnątrz.

Nie zmienia to jednak faktu, że ani jedna, ani druga koncepcja składanego smartfona nie przemawia do mnie tak, jak projekt składanej Motoroli RAZR, na którą czekam z ogromną niecierpliwością. Szczególnie że według nieoficjalnych doniesień, urządzenie to miało zadebiutować już w lutym 2019 roku!

Motorola RAZR (fot. Weibo via Slashleaks)

I chociaż nie wiadomo, kiedy składana Motorola RAZR trafi do sprzedaży, to właśnie okazuje się, że nie tylko ta marka wprowadzi na rynek taką konstrukcję. Jak bowiem donosi południowokoreański serwis ETNews, Samsung pracuje nad drugim składanym smartfonem, który będzie składał się wpół, jak kiedyś tradycyjne komórki z klapką (z Motorolą RAZR V3 na czele).

Ekran w tym modelu ma mieć przekątną 6,7 cala, czyli podobnie, jak wyświetlacze w Galaxy S10 5G i Galaxy A70. Dla porównania, Motorola ma sięgnąć po 6,2-calowy panel, więc – przynajmniej teoretycznie – smartfon Samsunga będzie troszkę większy, ale mimo wszystko nadal bardzo kompaktowy (a taka wizja niezmiernie mi się podoba).

Kiedy zadebiutuje drugi składany smartfon Samsunga?

Jak informuje serwis źródłowy, produkcja podzespołów do kolejnego „składalca” Koreańczyków (na czele z elastycznym ekranem) ma się rozpocząć w listopadzie 2019 roku, więc urządzenie najpewniej trafi na rynek w pierwszej połowie 2020 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A50 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: ETNews dzięki SamMobile