Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung pracuje nad drugim składanym smartfonem. Ma być tańszy i smuklejszy

Niewykluczone, że wkrótce Galaxy Fold zyska towarzysza, bowiem Samsung podobno już pracuje nad zupełnie nowym składanym urządzeniem, które ma zachwycać stylistyką.

Kolejny składany smartfon Samsunga już wkrótce

Południowokoreański producent, po zmierzeniu się z problemami wieku dziecięcego nowej technologii, planuje w tym miesiącu ogłosić rozpoczęcie sprzedaży poprawionej wersji Galaxy Fold. Klienci na wybranych rynkach mają zyskać możliwość kupienia tego wyjątkowego urządzenia.

Następnym celem Samsunga ma być wprowadzenie kolejnego składanego smartfona, który tym razem ma sprawić mniej problemów, a ponadto ma być dostępny dla szerszego grona potencjalnych odbiorców. Według raportu serwisu Bloomberg, prezentacja odbędzie się już na początku przyszłego roku.

Samsung Galaxy Fold na żywo. Zgadnijcie, jak bardzo widoczne jest zagięcie składanego ekranu

Smartfon ma składać się do formy kompaktowego kwadratu, co może kojarzyć się z nową Motorolą RAZR. Po rozłożeniu użytkownik otrzyma do dyspozycji 6,7-calowy wyświetlacz. Nie będzie to więc bardzo duży sprzęt, który mógłby służyć również jako tablet. Obudowa względem Folda zostanie odchudzona.

Źródła serwisu Bloomberg wskazują, że cena ma być niższa niż w przypadku Galaxy Fold. Nie należy jednak oczekiwać, że będzie to sprzęt skierowany dla masowego odbiorcy, który często sięga po smartfony ze średniej półki cenowej. Najpewniej otrzymamy drogi sprzęt, ale mimo wszystko bardziej przystępny cenowo niż Fold.

Urządzenie otrzyma wyjątkową stylistykę

Samsung ma współpracować z amerykańskim projektantem Thomem Brownem, aby finalnie uzyskać stylistykę urządzenia, która spodoba się osobom interesującym się modą. Wnętrzności, nie licząc składanego ekranu, mają nie być aż tak ważne. To nie mocarny procesor, ale wygląd ma napędzić sprzedaż.

Przednia kamera podobno zostanie umieszczona w otworzone na górze wyświetlacza, podobnie jak w Galaxy Note 10. Powinno to umożliwić wprowadzenie bardziej kompaktowej obudowy, mimo zastosowania 6,7-calowego ekranu. Natomiast z tyłu znajdzie się moduł zbudowany z dwóch kamer.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie i w jakiej cenie zadebiutuje drugi składany smartfon południowokoreańskiej firmy. Kolejną ważną kwestią jest dostępność urządzenia – nie wiemy, czy Samsung zdecyduje się na premierę na kilku wybranych rynkach, czy jednak smartfon pojawi się na sklepowych półkach w większej liczbie krajów.

Polecamy również:

Coś za coś. Składany Huawei Mate X będzie lżejszy, ale za to zmniejszą mu baterię

źródło: Bloomberg