Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Nowy Galaxy Fold będzie tańszy i bardziej dostępny

Można mieć różne opinie o Galaxy Fold, jednak nie da się zaprzeczyć, że jest to jeden z najbardziej innowacyjnych smartfonów, jakie zadebiutowały w 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że Samsung poważnie podchodzi do nowego rodzaju inteligentnych telefonów, ponieważ po raz kolejny słyszymy, iż w przygotowaniu jest kolejny model. Ma on być zarówno tańszy, jak i bardziej dostępny od pierwszego Galaxy Folda.

Pomimo że Galaxy Fold zadebiutował w lutym bieżącego roku, dopiero teraz trafia do sprzedaży na wybranych rynkach. Pierwszy składany smartfon Samsunga jest dostępny m.in. w Korei Południowej i Niemczech (nasi sąsiedzi za wersję z modemem 5G muszą zapłacić 2100 euro, tj. równowartość ~9200 złotych), aczkolwiek w bardzo ograniczonych ilościach.

Reklama

Zainteresowanie Galaxy Fold jest jednak znacznie większe niż podaż – zaraz po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy w Korei Południowej pojawiły się informacje, że smartfon można kupić u resellerów w dużo wyższych cenach. Co ciekawe, mimo sporej „przebitki”, chętnych na niego podobno nie brakowało.

Samsung Galaxy Fold fot. Tabletowo.pl

Nowy, tańszy Samsung Galaxy Fold

Pierwsze doniesienia na temat kolejnego składanego smartfona Samsunga pojawiły się już pod koniec czerwca bieżącego roku. Na początku września usłyszeliśmy następne, przez co możemy być niemal pewni, że Koreańczycy przygotowują nowe urządzenie z serii Galaxy Fold. Potwierdzają to najświeższe informacje opublikowane przez serwis SamMobile, według którego południowokoreański producent pracuje nad tańszym modelem, który będzie dostępny globalnie i dla większej liczby zainteresowanych klientów.

Oczywiście nie ma się co spodziewać, że nowy Galaxy Fold będzie kosztował połowę tego, ile trzeba zapłacić za pierwszego Galaxy Folda, ale już nawet niższa o 30% cena może skutecznie przekonać do zakupu więcej osób, ponieważ już ceny wyższych wersji flagowców z serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10 przekroczyły próg 1000 euro, a i tak znajdują się na nie chętni.

Jaki będzie nowy Galaxy Fold?

Wiele wskazuje na to, że nowy smartfon z serii Galaxy Fold może być całkowicie inną konstrukcją niż pierwszy Galaxy Fold. Dotychczasowe doniesienia są zgodne, co do jego projektu – urządzenie nie będzie inteligentnym telefonem (po złożeniu) i tabletem (po rozłożeniu) w jednym. Zamiast tego, Samsung podobno zamierza wypuścić na rynek model podobny w założeniach do Motoroli RAZR V3.

Nie ukrywam, że pomimo iż jestem szczerze zachwycony designem Huawei Mate X, to właśnie konstrukcje z klapką uważam za najlepszą drogę dla składanych smartfonów. Użytkownicy chcą mieć bowiem do dyspozycji duży ekran (zob. preferencje klientów w Polsce), ale jednocześnie wiele osób narzeka na gabaryty inteligentnych telefonów. Składane konstrukcje mogą się więc okazać spełnieniem marzeń niejednego konsumenta. Szczególnie gdy znacznie stanieją w przyszłości.

Polecamy również:

Samsung rozważa poważne zmiany w ofercie. Wszystko przez Galaxy Fold

Źródło: SamMobile