Samsung Galaxy Fold 2 może mieć premierę wcześniej niż się spodziewaliśmy

Jeśli wierzyć najnowszym informacjom, portfolio składanych smartfonów Samsunga rozrośnie się w pierwszym półroczu bieżącego roku o dwa modele. Galaxy Z Flip, o czym wszyscy wiemy, zadebiutuje 11 lutego – wraz z rodziną Galaxy S20. Okazuje się, że Galaxy Fold 2 ma mieć premierę niewiele później, czego – nie ukrywam – nie spodziewałam się.

Reklama

Coraz więcej składanych smartfonów

Zeszłoroczna premiera pierwszych składanych smartfonów z elastycznymi ekranami dała nam jednoznacznie do zrozumienia, że ten segment rynku w najbliższych latach będzie chciał powalczyć o naszą atencję i pieniądze (duże pieniądze!). Samsung, Huawei, Motorola i w pewnym sensie LG pokazali projekty całkowicie od siebie różne, dające klientom różne doświadczenia z użytkowania, co uważam za świetne zagranie.

Każdy poszedł w nieco inną stronę, dzięki czemu raz, że mamy większy i bardziej różnorodny wybór, a dwa – firmy mogą podejrzeć na przykładzie produktów konkurencji, co “żre” najbardziej”. Jednym podoba się Fold, innym Moto Razr, jeszcze inni powiedzą, że Mate X ma w sobie “to coś”, ale i G8X ThinQ Dual Screen ma swoich zwolenników (i nic dziwnego, bo jest najtańszy).

Reklama

W samym portfolio Samsunga za moment będą dwa składane modele: Galaxy Fold i Galaxy Z Flip. Okazuje się, że chwilę później ma dołączyć do nich kolejny sprzęt, a konkretnie następca pierwszego Folda. Informacja trafiła do sieci za sprawą popularnego leakstera Maksa Weinbacha i zdaje się, że może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

Jaki ma być Samsung Galaxy Fold 2?

Galaxy Fold 2 ma mieć konstrukcję korespondującą z zeszłorocznym Galaxy Foldem, co oznacza, że będzie smartfonem, który będzie można rozłożyć do tabletu (w przeciwieństwie do Galaxy Z Flip, który będzie się składał, jak Moto Razr). Jeśli wierzyć plotkom, przestrzeń rozłożonego ekranu ma mieć przekątną 8 cali, czyli nieco większą niż w aktualnej generacji (7,3”).

Jeśli plotki się potwierdzą, Galaxy Fold 2 ma oferować rysik S Pen (tu warto pamiętać, że jeśli miałby się chować w obudowie, wciąż grubość jednej części obudowy musiałaby być zbliżona do grubości Galaxy Note 10 – 7,9 mm, a złożony Fold ma 6,9 mm). Do tego ekran ma być szklany, a nie plastikowy, aparat ma mieć 108 Mpix, a za działanie całości ma odpowiadać rzekomo Snapdragon 865 od Qualcomma.

Oczywiście, jak to w przypadku wczesnych informacji na temat produktu, warto zachować do nich zdrowy dystans. Sama premiera w drugim kwartale 2020 roku (kwiecień – czerwiec) wydaje się być dość wczesna, ale może właśnie taką politykę przyjął Samsung?

Czego byście oczekiwali od Galaxy Folda 2? Tylko nie mówcie, że niższej ceny, bo to raczej oczywistość ;)

źródło: gsmarena