składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition
Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition (źródło: Samsung)

Tyle będzie kosztować Galaxy Z Flip Thom Browne Edition. Mogło być drożej

Zazwyczaj specjalne edycje smartfonów, przygotowane przy współpracy ze znanymi markami modowymi czy motoryzacyjnymi, nie robią na mnie większego wrażenia. I to nie z powodu swoich przesadnie wysokich cen – ich oryginalny i wyróżniający się design niespecjalnie do mnie przemawia. Co innego Galaxy Z Flip Thom Browne Edition – ten jest naprawdę atrakcyjną wizualnie propozycją. Co więcej, jego cena nie wydaje się aż tak wygórowana, chociaż mimo wszystko niska nie jest.

Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition

Niewątpliwą zaletą Galaxy Z Flip Thom Browne Edition (przynajmniej z mojego, całkowicie subiektywnego punktu widzenia) jest jego prosty design – smartfon wygląda niemal dokładnie tak, jak Galaxy Z Flip – jedynym elementem zwracającym uwagę jest trójkolorowy pasek, który jest znakiem rozpoznawczym marki Thom Browne (jeśli ktoś tego nie wie, może po prostu uznać to za zwykłą ozdobę, bowiem logo firmy modowej nie „bije po oczach”, co osobiście uznaję za zaletę). Urządzenie ma też stonowany, szary kolor, niedostępny w przypadku pierwowzoru.

Aby zapewnić klientom kompleksowe doświadczenie, Samsung wraz z marką Thom Browne stworzyli nie tylko specjalną edycję smartfona i jego interfejsu (włącznie z ikonami systemowymi), ale także pasujące wersje smartwatcha Galaxy Watch Active 2 i słuchawek bezprzewodowych Galaxy Buds+. Użytkownicy dostaną również dodatkowy, czarny pasek do zegarka i etui na „składaka”. Wszystko to zostanie zapakowane w eleganckie pudełko, jak pokazano na załączonym poniżej zdjęciu.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition
Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition – cena

Smartfon wraz ze smartwatchem i słuchawkami sprzedawany będzie za 2480 dolarów. Kwota wydaje się zawrotna, ale po szybkim przeliczeniu okazuje się, że w rzeczywistości nie jest aż tak wygórowana, jak na urządzenie, które powstało przy współpracy ze znaną marką modową premium (Thom Browne sprzedaje na przykład długie skarpety za 180 dolarów czy T-Shirty za ~300 dolarów).

Cenę Galaxy Z Flip ustalono na 1380 dolarów. Za Galaxy Watch Active 2 w Stanach Zjednoczonych trzeba zapłacić 249,99 lub 269,99 dolarów (odpowiednio za wersję 40 mm i 44 mm – nie wiadomo, którą przerobił Thom Browne), a za słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds+ 149,99 dolarów. Łącznie daje to od 1779,98 USD do 1799,99 USD, czyli od 700,02 USD do 680,01 USD mniej niż kosztuje Galaxy Z Flip Thom Browne Edition. Jak jednak wynika z informacji uzyskanych przez Maxa Weinbacha z xda-developers, zestaw Galaxy Z Flip Thom Browne Edition będzie można kupić nawet już za 2040 dolarów, co daje „zaledwie” 260-280 dolarów „przebitki”. Wielu klientów z pewnością zdecyduje się dopłacić tę różnicę, w końcu mamy tu do czynienia z urządzeniami sygnowanymi przez markę premium.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition
Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition (źródło: Samsung)

Warto tutaj przypomnieć też, że Huawei ustalił cenę Mate 30 RS na równowartość 2280 dolarów, a do smartfona nie dokładany jest podobnie rozbudowany pakiet dodatkowych akcesoriów, jak w przypadku Galaxy Z Flip Thom Browne Edition.

Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition – dostępność

Przedsprzedaż rozpocznie się już jutro, tj. 14 lutego 2020 roku, na wybranych rynkach. Smartfon będzie można zamówić przez oficjalną stronę Samsunga i marki Thom Browne oraz w sklepach NET-A-PORTER i MR PORTER. Rynkowa premiera zaplanowana jest zaś na marzec 2020 roku.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition
Samsung Galaxy Z Flip Thom Browne Edition (źródło: Samsung)

Źródło: Samsung, @MaxWinebach