ptak paw peacock bird
Źródło: Pexels

Składany smartfon Oppo ma coś wspólnego z… pawiem. Premiera jeszcze w tym roku

Samiec pawia, rozkładając swój tren, daje sygnał samicy, że jest zdrowy i może przekazać potomstwu dobre geny. Być może nazwa kodowa składanego smartfona od Oppo również ma pokazać, że firma jest w świetnej kondycji i może przekazać klientom atrakcyjne urządzenie.

Reklama

Składany smartfon Oppo Paw – po polsku brzmi całkiem uroczo

O tym, że Oppo pracuje nad składanym smartfonem, wiemy już od jakiegoś czasu. Poznaliśmy nawet jego częściową specyfikację techniczną, a na termin oficjalnego debiutu wskazywano początek przyszłego roku. Okazuje się jednak, że premiera może być bliżej niż się spodziewaliśmy.

Jeden z informatorów na Weibo zasugerował bowiem, że składany smartfon Oppo zostanie zaprezentowany jeszcze w 2021 roku, a dokładniej w grudniu. Co ciekawe, wspomniał też, że jest on rozwijany pod nazwą kodową „peacock”, czyli „paw”.

Co zaoferuje składany smartfon Oppo?

Ekran w pierwszym składanym smartfonie Oppo ma się składać w ten sam sposób, co wyświetlacze w modelach Samsung Galaxy Z Fold 3 czy Huawei Mate X2, czyli do środka.

Mówi się, że składany smartfon Oppo zaoferuje wewnętrzny ekran o przekątnej 8 cali, który będzie wykorzystywał matrycę OLED i technologię LTPO (low-temperature polycrystalline oxide), a do tego zapewni funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

Ponadto pierwszy składany smartfon Oppo zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, zatem można liczyć na topową wydajność oraz obsługę sieci 5G i WiFi 6. Na jego pokładzie znajdą się również aparat z sensorem Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix, a także 32 Mpix do selfie i rozmów wideo. Można się jednak spodziewać, że Oppo nie ograniczy się tylko do dwóch aparatów, aczkolwiek nie znamy parametrów pozostałych.

Aktualnie wiadomo też, że smartfon będzie zasilany przez akumulator(y) o (łącznej) pojemności 4500 mAh i zapewni wsparcie dla technologii superszybkiego ładowania o mocy 65 W. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Android z interfejsem ColorOS 12 i dysponować nawet 12 GB RAM.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, czy składany smartfon Oppo trafi do Europy – na pewno będzie dostępny w Chinach.