Motorola RAZR (fot. Weibo via Slashleaks)

Tak ma wyglądać składana Motorola RAZR – legenda powróci!

Gdybym miał wskazać jeden z najbardziej charakterystycznych telefonów, jaki kiedykolwiek trafił na rynek, to na szczycie listy z pewnością znalazłaby się Motorola RAZR V3. Niezmiernie cieszy mnie więc fakt, że wkrótce legenda powróci, tylko w odświeżonej wersji, spełniającej współczesne kryteria.

Reklama

Oczywiście każdy z Was zapewne ma własną listę najciekawszych telefonów, jakie do tej pory trafiły na rynek, ale prawdopodobnie większość zgodzi się ze mną, że Motorola RAZR V3 odniosła spektakularny sukces i na stałe zapisała się w pamięci setek milionów osób na całym świecie. I chociaż w kolejnych latach doczekała się wielu następców (m.in. RAZR V8 i RAZR V9), to żaden z nich nie sprzedawał się już tak dobrze jak pierwowzór.

Reklama

Motorola RAZR powróci!

Czas zrobił swoje, telefony ewoluowały w smartfony i dziś mało kto wyobraża sobie korzystanie z urządzenia pokroju Motoroli RAZR V3. Producent w serii Moto Z próbuje nawiązywać do legendy serii RAZR, ale (przynajmniej) do mnie jakoś niespecjalnie to przemawia, ponieważ to już nie „to”.

Właśnie dlatego ogromnie się ucieszyłem, kiedy w sieci pojawiły się doniesienia, że Motorola zamierza reaktywować linię RAZR w jedyny słuszny i prawdziwy sposób. W przygotowaniu jest bowiem składany smartfon, który w założeniach będzie przypominać Motorolę RAZR V3, tylko w bardziej nowoczesnym wydaniu, odpowiadającym na potrzeby współczesnego użytkownika.

Motorola, proszę, niech właśnie tak wygląda Twój składany smartfon – jestem zauroczony tym projektem

Tak będzie wyglądać składana Motorola RAZR

Motorola postanowiła podejść do tematu składanego smartfona zupełnie inaczej niż Samsung czy Huawei. Ta dwójka wyszła bowiem z założenia, że po rozłożeniu urządzenie powinno pełnić rolę tabletu. Firma z amerykańskim rodowodem zdecydowała się natomiast powrócić do korzeni i czasów, kiedy telefony bez problemu mieściły się w kieszeniach spodni i nie powodowały dyskomfortu.

Należy bowiem zauważyć, że taki Galaxy Fold czy Mate X po złożeniu na pół nadal są dość spore. Motorola RAZR gabarytowo powinna zaś mieć podobne rozmiary do swojego pierwowzoru, a na pewno bardzo kompaktowe. Mnie taka wizja i podejście do tematu składanego smartfona ogromnie się podoba.

Motorola RAZR (fot. Weibo via Slashleaks)

Specyfikacja Motoroli RAZR

Kilka tygodni temu w sieci pojawiła się częściowa lista parametrów składanego smartfona Motoroli. Znajduje się na niej m.in. wyświetlacz wewnętrzny o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 876×2142, co przekłada się na proporcje (w przybliżeniu) 22:9. Można sobie więc wyobrazić gabaryty urządzenia po złożeniu go na pół. Na zewnątrz umieszczony zostanie zaś ekran o rozdzielczości 800×600 pikseli (jego przekątna na razie pozostaje nieznana).

Sercem Motoroli RAZR ma być ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616. W zależności od wersji, smartfon zaoferuje też 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej (nie wiadomo, czy z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD).

Motorola RAZR (fot. Weibo via Slashleaks)

Składany smartfon Motoroli ma zasilać akumulator o pojemności 2730 mAh. Z powyższych grafik można też wywnioskować, że na jego pokładzie zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego, a do przesyłania danych, odtwarzania muzyki i ładowania posłuży złącze USB-C. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i złotej.

Nieoficjalnie mówi się, że cena Motoroli RAZR ma oscylować wokół 1500 dolarów (równowartość ~5750 złotych). To niemało, ale Samsung Galaxy FoldHuawei Mate X kosztują znacznie więcej (odpowiednio 2000 i 2299 euro).

Źródło: Weibo przez Slashleaks