smartfon HONOR Magic V2 smartphone
HONOR Magic V2 (źródło: HONOR)

HONOR nie będzie kazał nam długo czekać na składanego Magic V2 w Polsce

Bardzo często zdarza się, że chińskie smartfony po premierze w ojczyźnie pojawiają się w Europie ze znacznym opóźnieniem. HONOR tymczasem może przyspieszyć datę debiutu modelu Magic V2 w Europie.

U progu zmian

HONOR Magic V2 może w niedalekiej przyszłości stanowić przykład punktu zwrotnego w historii smartfonów. Przy zamkniętej obudowie urządzenie mierzy 10 mm grubości, a wysokość i szerokość (156,7 x 74,1 mm) wynosi niewiele mniej niż w Samsungu Galaxy S23+.

Dodatkowo jego waga 231 g, przypominająca tą z większych flagowców z jednym ekranem sprawia, że argumenty dotyczące nieporęczności tego typu urządzęń tracą na znaczeniu. Prezes HONORA, George Zhao wierzy, że rynek jest właśnie w punkcie zwrotnym – składane smartfony zaczynają być tych samych rozmiarów i wagi, co klasyczne konstrukcje.

Oczywiście opracowanie dwóch poprzednich składanych smartfonów HONORA kosztowało firmę sporo juanów, głównie w dziale rozwoju i badań. Mimo to firma jest zadowolona z tego, że wydatki pozwoliły zachować względnie niską cenę i przyciągnąć fanów nietuzinkowych rozwiązań, aby w niedalekiej przyszłości przekonać większość do przesiadki z klasycznych smartfonów.

Magic V2 w lada chwila, a gdzie składany HONOR z klapką?

W promowaniu „składaków” HONORA może pomóc również szybsze wprowadzanie urządzeń na kolejnych rynkach. Model Magic VS trafił do sprzedaży w Chinach w grudniu 2022 roku. Jego europejska premiera odbyła się natomiast pod koniec lutego tego roku.

Firma słyszy jednak pozytywne głosy od międzynarodowych partnerów i pracuje nad tym, aby Magic V2 pojawił się na innych rynkach szybciej niż jego poprzednik. Niewykluczone zatem, że w od europejskiej premiery modelu Magic V2 dzieli nas kilka tygodni.

Model Magic VS (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

HONOR traktuje nasz rynek jako drugi najważniejszy w strategii firmy i chce nawiązać walkę z Apple i Samsungiem na Starym Kontynencie w segmencie premium. Oczywiście sprzedaż wyłącznie w sieci nie ułatwia firmie zadania, ale Chińczycy wierzą, że skoro globalny popyt już teraz przekroczył ten zanotowany w 2022 roku, to powolne i stabilne rozwijanie się na innych rynkach to dobra taktyka.

Z pewnością w ekspansji HONORA pomogłaby obecność w ofercie składanego smartfona z klapką. W końcu wyjątkowe zawiasy bez przekładni, z pokrywą ze stopu tytanu wydrukowaną w 3D, jakie pojawiły się w Magic V2 aż proszą się o montaż w innych konstrukcjach. Firma nie chce jednak wypuścić urządzenia tylko po to, aby dołączyć do wyścigu składaków. Jeżeli uda im się opracować sprzęt, który będzie w stanie wyróżnić się na tle konkurencji, wtedy będziemy świadkami premiery czegoś pokroju „Magic Flip”.

Powyższa informacja oznacza, że zakulisowe wieści dotyczące HONORA ze składanym ekranem jak Huawei Mate Xs 2 , nabierają coraz większego sensu. W końcu taka konstrukcja wyróżniałaby się na rynku skupiającym się póki co wyłącznie na obudowach typu fold i flip i mogłaby sprawić, że więcej osób zaczęłoby kojarzyć tego producenta przy luźnej pogawędce o smartfonach. Czuję, że chyba nie było lepszego momentu na powrót tej firmy na polski rynek niż właśnie teraz.