(fot. Piotr Malecki / Getty Images, zdjęcie prasowe Shell)

Tańsze tankowanie także na Shellu. Sieć stacji paliw uruchamia promocję

Jeśli wizytujemy na stacjach benzynowych w celu uzupełnienia zbiorników paliwa w baku naszego samochodu, to wiemy, że podróżowanie samochodem stało się ostatnio dość kosztowne. Na szczęście Shell zapewnia możliwość zakupienia paliwa taniej.

30 groszy rabatu na każdym litrze paliwa w Shell

Kluczowe sieci paliw w Polsce już uruchomiły promocje, umożliwiające tankowanie paliwa w niższej cenie. Mówimy o stacjach Orlen, LOTOS czy bp. W każdym z przypadków warunkiem jest uczestnictwo w programie lojalnościowym, posiadanie aktywnej karty rabatowej i tak dalej. Podobnie rzecz się ma we właśnie startującej promocji Shell.

Jeśli tylko mamy w portfelu lub w telefonie aktywną kartę lojalnościową Shell ClubSmart, uprawnia nas ona do 30 groszy rabatu na każdym litrze paliwa przy zakupie Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel.

Aplikacja Shell
Aplikacja Shell (fot. Shell)

Różnicą w porównaniu do innych podobnych akcji na konkurencyjnych stacjach paliw jest to, że nie ma żadnego limitu częstotliwości tankowania. Dobrą wiadomością jest także fakt, że nawet za tankowanie w promocji za każdy litr paliwa naliczane są punkty w programie lojalnościowym Shell ClubSmart.

Aha, i można tankować do kanistra, natomiast kanister musi być atestowany. Taki specjalny kanister można zakupić na stacjach Shell.

Ograniczenia i limity promocji Shell

Regulamin akcji Shell zdradza, z jakimi ograniczeniami musimy się liczyć. Chyba najważniejsze jest to, że promocja „Tankuj korzyści 30 groszy taniej” obowiązuje od 15 lipca do 31 sierpnia 2022 roku. Są jednak i inne istotne postanowienia.

Aplikacja Shell

Na przykład, jednorazowo można otrzymać rabat za zatankowanie maksymalnie 50 litrów paliwa. Opłaca się więc tankować maksymalnie 50 litrów paliwa „na raz”, ponieważ każdy dodatkowy litr będzie już rozliczany po standardowej cenie. Maksymalny rabat jaki uczestnik może otrzymać podczas jednego tankowania promocyjnego to 15 złotych.

Inna sprawa to to, że nie wszystkie stacje Shell biorą udział w akcji promocyjnej. Aktualną listę stacji paliw, w których możemy tankować taniej, znajdziemy na stronie Shella.

Ponadto, paliwa Shell V-Power 95 oraz Shell V-Power Diesel są wyłączone z promocji. Taniej nie kupimy także autogazu LPG. Przynajmniej nie w tej promocji – dla tankujących gaz, Shell ma osobną promocję na -5 gr/l na jednorazowe tankowanie Shell AutoGas.