stacja paliw benzynowa LOTOS
(fot. LOTOS)

Tańsze paliwo na stacjach LOTOS – oszczędność 30 groszy na litrze!

Orlen ruszył z własnym programem rabatowym na paliwo na własnych stacjach. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na podobny ruch konkurencji. LOTOS także uruchamia ogólnopolską promocję.

Promocja Orlen wciąż trwa

Ceny paliw w ostatnich miesiącach odnotowują kolejne niechlubne rekordy. Mnóstwo Polaków znacząco zwiększa wartość swojego dwuśladu, kiedy tankuje do pełna na stacji paliw. Zresztą – zdaje się, że niewielu się na to decyduje. Rozważniej niż kiedykolwiek podejmujemy decyzję dotyczącą tego, gdzie uzupełniać bak.

Ostatnio Orlen uruchomił promocję, dzięki której można tankować paliwo nawet do 40 groszy taniej za litr. Oczywiście akcja zorganizowana została z uwzględnieniem konkretnych zasad – przeczytacie o nich w tym artykule. Teraz skupimy się na podobnych zniżkach, oferowanych na stacjach LOTOS.

LOTOS – tańsze paliwo, jak u Obajtka

Grupa LOTOS nie mogła pozostać bezczynna wobec dość korzystnej opcji, jaką przedstawił swoim klientom PKN Orlen. Jak czytamy na stronach LOTOSu, 1 lipca 2022 roku rusza wakacyjna promocja skierowana do nowych oraz dotychczasowych uczestników programu Navigator. Przez lipiec i sierpień czeka na nich rabat w wysokości 30 groszy na litr paliwa.

Oczywiście obowiązują konkretne zasady – nie będziemy w stanie napełniać sobie paliwem kompaktowej cysterny na kółkach. Akcja obejmuje maksymalnie 3 tankowania w miesiącu, nie więcej niż 50 litrów każde. Koszt każdego kolejnego litra paliwa zatankowanego powyżej 50 l rozliczony zostanie według widocznej na pylonie stawki obowiązującej na stacji paliw, na której realizowana jest transakcja.

Gaz LPG wyłączony z promocji

Istnieją pewne ograniczenia wakacyjnej akcji. Jak dowiadujemy się z opisu promocji, rabat dotyczy paliw typu standard oraz premium (z promocji wyłączono LPG). To właściwie ten sam „problem” jak w wypadku akcji prowadzonej przez Orlen.

Oprócz tego, trzeba wiedzieć, że promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi aktywnymi na stacjach paliw LOTOS, oprócz promocji „Wakacyjna Loteria LOTOS”.

Konieczny warunek: uczestnictwo w programie Navigator

Żeby otrzymać rabat -30 groszy na litrze paliwa, klient musi spełnić jeden warunek, tj. być aktywnym uczestnikiem programu Navigator, czyli mieć zarejestrowaną tradycyjną lub wirtualną karte Navigator na stronie lotosnavigator.pl lub w aplikacji Navigator oraz zaakceptowany aktualny regulamin programu. Wówczas na swoim koncie w aplikacji Navigator lub na stronie lotosnavigator.pl w każdym miesiącu obowiązywania promocji udostępnione zostaną mu trzy kupony rabatowe, które będą ważne do końca miesiąca.

Aby skorzystać z promocji klient przy transakcji powinien przedstawić kasjerowi aktywną kartę Navigator (fizyczną lub wirtualną) oraz kupon elektroniczny, który wyświetla się po zalogowaniu się do konta w aplikacji Navigator lub na stronie https://www.lotosnavigator.pl/.

Nie nalejesz paliwa do kanistra

To znaczy – nalejesz, ale na pewno nie taniej. Jak czytamy na stronie LOTOSu,

Z promocji wyłączone są transakcje realizowane z użyciem kart LOTOS Biznes i innych kart flotowych akceptowanych na stacjach LOTOS. Promocją nie są objęte paliwa zatankowane do pojemników innych niż bak pojazdu. Za paliwo zrabatowane w promocji nie będą naliczane punkty Navigator.

Podobnie jak w wypadku Orlenu, w ciągu najbliższych dni zostanie aktywowany specjalny rabat dla użytkowników Karty Dużej Rodziny – będą oni mogli skorzystać ze zniżki w wysokości 40 groszy na litrze paliwa.