(fot. Tabletowo.pl)

Shazam otrzymał ciemny motyw i wygląda całkiem nieźle na iOS 13

Apple przygotował kolejną swoją aplikację na systemowy Dark Mode w iOS 13. Ciemniejsze kolory zostały bowiem wprowadzone w Shazam.

Shazam już po ciemnej stronie mocy

Aplikacja, która pomogła milionom użytkowników poznać tytuł i wykonawcę aktualnie odtwarzanego utworu, od roku jest w rękach Apple. Mimo obaw niektórych osób, firma Tima Cooka nie zrezygnowała z jej rozwoju, zarówno w wydaniu na iOS, jak i na Androida. Aplikacja wciąż otrzymuje aktualizacje i nowe funkcje na obu platformach, a ponadto obecnie nie wyświetla już reklam.

Reklama

Najnowsza wersja aplikacji Shazam, która dostępna jest już w App Store, przygotowana została na iOS 13. Aktualizacja wprowadza bowiem ciemny motyw, który aktywowany jest automatycznie, gdy użytkownik korzysta z systemowego Dark Mode.

Mamy do czynienia z zestawem kolorów, który bliższy jest podejściu Apple do ciemnego motywu. Przeważa wyraźnie ciemniejsze tło niż w aplikacjach Google, które stawiają raczej na ciemnoszare barwy. W związku z tym, zadowoleni powinni być użytkownicy nowszych modeli iPhone’ów wyposażonych w wyświetlacze OLED.

(fot. 9to5Mac)

Aktualizacja wprowadza jeszcze usprawnienia w nawigowaniu po aplikacji. Teraz wystarczy dłużej przytrzymać palec na wybranym utworze, aby szybko dodać go do biblioteki. Z kolei za pomocą gestu pociągnięcia dwoma palcami możliwe jest sprawne zaznaczenie wielu utworów, którymi przykładowo chcemy uzupełnić własną listę odtwarzania.

Apple stawia na ciemne kolory

Jak już wspomniałem, jedną z głównych nowości w iOS 13 jest Dark Mode. Apple wprowadza ciemne kolory w całym systemie, jak i także w swoich aplikacjach dostępnych po wyjęciu iPhone’a z pudełka. Całość na pierwszy rzut oka prezentuje się atrakcyjnie i spójnie.

Nowe podejście do motywów mogliśmy zobaczyć już wcześniej w macOS Mojave. Użytkownicy komputerów z logo nadgryzionego jabłka mogą od roku cieszyć się ciemniejszymi kolorami. Dark Mode, tym razem dostępny już od początku, znajdziemy jeszcze w watchOS instalowanym na smartwatchach Apple Watch. Ponadto, ciemny zestaw kolorów można już wybrać w tvOS, czyli systemie dostępnym na przystawki Apple TV.

Polecamy również:

Shazam na Androida wreszcie rozpozna piosenkę odtwarzaną przez słuchawki

źródło: 9to5Mac