Samsung Galaxy S20 Plus

Samsung unika dużych imprez. Nie pojawi się na wrześniowych targach IFA

Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła krajobraz imprez różnego typu. Wpłynęła także na branżę mobilnych technologii. Firmy, które nie wyobrażały sobie kiedyś opuszczenia jakichkolwiek targów elektroniki, teraz zastanawiają się nad własnym udziałem. Samsung już zdecydował.

Samsung rezygnuje z udziału w IFA 2020

Do tej pory trudno było sobie wyobrazić jakieś większe targi elektroniki użytkowej bez udziału Samsunga. Nawet jeśli firma nie organizowała ostatnio premier swoich nowych smartfonów podczas tego typu wydarzeń, zawsze wyraźnie zaznaczała na nich swoją obecność. Jak donosi portal Sammobile, na targi IFA 2020 producent z Korei Południowej nie wyśle swoich przedstawicieli.

To o tyle wyjątkowe, że Samsung regularnie pojawia się na targach IFA (Internationale Funkausstellung) od 1991 roku. Jednak sytuacja rzeczywiście nie ma precedensu – do czasu wybuchu pandemii COVID-19, takie wydarzenia nie wpływały bezpośrednio na organizację targów i udział poszczególnych państw.

Ponieważ targi IFA odbywają się w Berlinie, Samsung musiałby wysłać do Niemiec setki pracowników, wystawiając ich na potencjalne ryzyko zarażenia lub przeniesienia wirusa.

Berlińskie targi IFA co rok przyciągają tysiące gości i wystawców

Samsung poradzi sobie bez IFA 2020

Samsung już od jakiegoś czasu prezentuje swoje najważniejsze mobilne produkty poza dużymi targami elektroniki. Fakt, zawsze przy tej okazji można było zorganizować imprezę z wielką pompą i nastawić się na solidny pokaz na żywo, ale prezentacje online też mają swoje zalety.

Na przykład dzięki sprawnie wyreżyserowanemu spektaklowi, tegoroczne WWDC od Apple, przeprowadzone w formie streamu, było moim zdaniem znacznie bardziej przystępne, przejrzyste i dynamiczne niż imprezy z pokazami na żywo. Jeśli prezentacja Galaxy Note 20 i Galaxy Fold 2, zaplanowana na 5 sierpnia będzie równie dobra, to większość odbiorców odnotuje taką zmianę na plus.

Dla nas wycofanie się Samsunga z IFA to jednak smuteczek. Targi w Berlinie odbędą się bez koreańskiego producenta, w dniach 4-9 września.

Aktualizacja:

Samsung przesłał do nas informację o następującej treści:

Podjęliśmy decyzję, że w tym roku najnowsze informacje przekażemy podczas własnego, dedykowanego wydarzenia online, które odbędzie się na początku września. Pomimo rezygnacji z udziału w IFA 2020 Samsung pragnie kontynuować partnerstwo z IFA w przyszłości.