Targi IFA 2020 będą pierwszą imprezą technologiczną, która odbędzie się podczas pandemii

Jak powszechnie wiadomo, każde większe wydarzenie kulturalne zakładające gromadzenie się większych skupisk ludzkich jest obecnie odwoływane. Oczywiście to bardzo dobrze, że zachowuje się wszelkie środki ostrożności, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Zostaną one podjęte także podczas organizacji targów IFA 2020.

Reklama

IFA 2020 się odbędzie, ale w innym trybie niż zwykle

W ubiegłym miesiącu organizatorzy berlińskich targów elektroniki użytkowej, IFA 2020, przekazali, że ze względu na panującą na świecie pandemię wirusa SARS-CoV-2, impreza nie odbędzie się w formie, do której przywykliśmy przez lata. Zamiast tego, miała zostać ogłoszona „innowacyjna, nowa koncepcja”, którą dzisiaj podzielono się z publiką.

Targi IFA 2020 odbędą się w formie serii zamkniętych dla publiczności wydarzeń od 3 do 5 września, na które wstęp będą mieli tylko nieliczni. Ścisły limit uczestników określono na 1000 uczestników dziennie i będą oni specjalnie zapraszani przez organizatora. Podczas targów odbędą cztery zaplanowane wcześniej imprezy. Organizatorzy mają ściśle współpracować z organami zdrowia publicznego w Niemczech w celu zapewnienia dystansu społecznego, kontroli tłumu i higieny publicznej.

Jak wypowiedział się Jens Heithecker, dyrektor wykonawczy IFA Berlin,

„Po odwołaniu wszystkich wydarzeń w ciągu ostatnich miesięcy, nasza branża pilnie potrzebuje platformy, na której mogłaby zaprezentować swoje innowacje, aby mogła odzyskać siły. Właśnie to oferujemy podczas IFA Berlin. Choć prezentacje w sieci były przydatne, brakowało w nich bezpośredniej, praktycznej obsługi i kontaktów międzyludzkich, które sprawiają, że tego typu wydarzenia jak targi IFA są niezwykle przydatne.”

Targi w Berlinie to pierwsza tego typu impreza od dłuższego czasu

Branża technologiczna dość mocno odczuła na sobie konsekwencje pandemii koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa odwołano szereg imprez, które normalnie odbywają się o tej porze roku. Całkowicie anulowano MWC 2020, E3 2020, Google I/O 2020 i Facebook F8, z kolei inne przeniesiono do sieci – na przykład Gamescom, WWDC 2020 czy Tokyo Game Show.

Władze Berlina doszły do wniosku, że goszczenie tysięcy osób zaproszonych na targi IFA, z zachowaniem środków ostrożności, nie wpłynie na stabilizującą się sytuację związaną z pandemią COVID-19. Cóż, pozostaje zaufać tej decyzji i cieszyć się, że choć jedna impreza odbędzie się prawie że „po staremu”.

 

źródło: IFA Berlin, Android Central