Samsung potwierdza, że Galaxy S8 zadebiutuje na targach MWC 2017 w Barcelonie

Samsung zaprzeczył wszystkim pogłoskom, jakoby zamierzał zaprezentować Galaxy S8 już w styczniu. Koreańczycy potwierdzili, że smartfon zadebiutuje na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Wysoki rangą przedstawiciel Samsunga poinformował, że data premiery przyszłorocznego flagowca była ustalona na długo przed prezentacją Galaxy Note 7. I nawet pomimo faktu, że ten ostatni został wycofany z rynkuGalaxy S8 zadebiutuje zgodnie z planem, czyli na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Plotki o przyspieszonej premierze Galaxy S8 wzięły się z tego, że po wycofaniu z rynku Galaxy Note 7 powstała swojego rodzaju „próżnia”, w wyniku której Samsung może stracić nawet kilkanaście miliardów dolarów (a na której sporo mogą zyskać konkurenci). Dlatego wielu osobom wydawało się to rozsądnym posunięciem, pozwalającym trochę zmniejszyć straty.

Samsung jednak nie poddaje się walkowerem i zrobi wszystko, aby sytuację podratowały trochę Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Producent zwiększył ich produkcję, więc zamierza ich sprzedawać jeszcze więcej. Do zakupu zachęci klientów również nową wersją kolorystyczną – Blue Coral.

Z drugiej strony, pojawiły się też głosy, że wcześniejsza premiera Galaxy S8 może przynieść więcej szkody niż pożytku. Samsung bowiem wciąż odbudowuje zaufanie klientów. Poza tym nie znalazł jeszcze przyczyny problemów z Galaxy Note 7. Gdy to zrobi i podzieli się tym ze wszystkimi, ludzie na pewno będą pewniejsi, że sytuacja się nie powtórzy (ponieważ łatwiej nie ponowić takiego samego błędu, gdy się wie, co go wywołuje).

(Wczesna) specyfikacja Samsunga Galaxy S8

Źródło: Business Korea, ETNews