Ważne

Przyczyny problemów z Galaxy Note 7 nadal nieznane

Sprawa wydaje się być poważniejsza, niż na początku przewidywano. A przynajmniej – bardziej tajemnicza. Jak donoszą źródła, Samsung do tej pory nie odkrył jeszcze przyczyn przegrzewania się baterii w feralnych Galaxy Note 7. Badania trwają, a skutkiem tego opóźnia się praca nad przyszłorocznym modelem Note’a.

Najpierw informację o nadal trwających poszukiwaniach podała gazeta The Wall Street Journal, potem rzecznik prasowy Samsunga potwierdził, że badania jeszcze nie zostały zakończone. Jak stwierdził przedstawiciel koreańskiej firmy “nie do końca udało nam się określić przyczyny” dlaczego Galaxy Note 7 ma takie problemy z baterią.

Niestety, im dłużej Samsung będzie szukał powodów problemów z baterią, tym bardziej opóźni się i tak stojąca pod znakiem zapytania premiera Galaxy Note 8. Na razie losy przyszłorocznego modelu nie są znane, w sieci pojawiają się różnorodne spekulacje. Według niektórych marka Galaxy Note zostanie w ogóle skasowana, a na jej miejsce pojawią się inne smartfony. Inne źródła donoszą, że Galaxy Note 8 jednak się pojawi, tyle że z opóźnieniem.

Samsung jeszcze oficjalnie nie wypowiedział się na ten temat. Na razie wiemy tyle, że problemy z Galaxy Note 7 mogą okazać się najdroższą stratą jak dotąd na rynku mobilnym. Szacuje się, że na skutek przegrzewania baterii w tych telefonach koreańska firma może stracić od 3 mld dolarów do nawet… 17 mld dolarów.

Źródło: CNet

Komentarze

 • Patryk

  Jedno i to samo , kolejny post o tym samym , ile jeszcze ,

  • Raul

   News: Nadal nic nie wiemy

 • AS

  Nadal nic nie wiemy i pewnie jeszcze długo taka sytuacja będzie miała miejsce. Wielokrotnie już wspominałem z swoich komentarzach, ze sprawa jest wyjątkowo trudna ze względu na wielka trudność w odtworzeniu awaryjnej sytuacji w warunkach laboratoryjnych. Biorąc pod uwagę bardzo niska ilość incydentów w stosunku do ilości sprzedanych urządzeń przyczyny mogą być dwie:

  1. Wady fabryczne w tych konkretnych bateriach, które uległy samozapłonowi.
  2. Wada konstrukcyjna smartfona, która może prowadzić w najbliższym czasie do kolejnych zdarzeń u osób, które go posiadają.

  Obawiam się, że diagnoza może być wręcz niemożliwa.

 • Yaaculek

  Wytłumaczenie może być bardzo proste- wirus losowo bądź inaczej rozsyłany przez konkurencję…

  • VMortens

   Wirus fizycznie ingerujący w baterię? Niezły troll milordzie.

   • Yaaculek

    Jeśli jest oprogramowanie, które oszczędza baterię to można też w drugą stronę… Przecież często telefony potrafią się nieźle nagrzać, poprawki aktualizacyjne tak czasem działają. Później jest spokój.

   • Samuraj

    A Ty gdzie żyjesz ?
    Wystarczy, źle sterować napięciem i bateria jest bombą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona