Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

One UI Samsunga zaoferuje funkcję znaną z iPhone’ów

Żadna nakładka nie jest idealna – zawsze znajdą się funkcje, które dostępne są w jednej, a w innej już nie. Podobnie jest w przypadku iOS – system Apple oferuje rozwiązania, których na próżno szukać w Androidzie, a jednocześnie brakuje w nim takich, z których użytkownicy Zielonego Robota mogą korzystać od dawna. Dobrą wiadomością jest więc to, że Samsung wprowadzi do One UI opcję, jaka pojawiła się w iOS jakiś czas temu.

Reklama

Nakładka Samsunga nie jest idealna, lecz ostatnio przeszła dwa poważne przeobrażenia – najpierw w Samsung Experience (stało się to bez wcześniej zapowiedzi), a później w One UI. Wiele osób uważa tę ostatnią za najbardziej dojrzałą – znacznie uproszczoną i przemyślaną, a jednocześnie bogatą w przydatne na co dzień funkcje. Wkrótce pojawi się w niej nowa opcja, którą użytkownicy z pewnością docenią, i która powinna być standardem w urządzeniach z Androidem.

Reklama

Nowa, przydatna funkcja w One UI

Samsung w tym tygodniu udostępnił aktualizację do Androida 10 i One UI 2 dla Galaxy Note 9 (cały czas czekamy na nią w Polsce). Ekipa xda-developers postanowiła się jej przyjrzeć i znalazła kilka interesujących informacji w kodzie oprogramowania. Niektóre z nich zwiastują nowości, jakie pojawią się w smartfonach z serii Galaxy S20, m.in. Directors View (możliwość przełączania się pomiędzy aparatami podczas nagrywania wideo), Single Take Photo (automatyczne wykonywanie zdjęcia, kiedy Sztuczna Inteligencja wykryje idealny według niej moment) oraz Pro Video (przywrócenie trybu profesjonalnego przy filmach).

O ile jednak z ww. nowości będą korzystać tylko wybrane grupy użytkowników, tak kolejna najpewniej zainteresuje znacznie więcej osób. Wygląda bowiem na to, że w kolejnym wydaniu interfejsu One UI (prawdopodobnie o oznaczeniu 2.1) dodana zostanie funkcja pozwalająca sprawdzić kondycję baterii. Podobna pojawiła się w iOS po aferze z tłumieniem wydajności iPhone’ów, kiedy akumulator znacząco stracił na pojemności. Klienci docenili możliwość monitorowania, w jakim jest on stanie, ponieważ jego wymiana jest znacznie tańsza niż kupno nowego smartfona (a przy okazji jest to lepsze dla środowiska naturalnego).

Z wyciągniętych przez ekipę xda-developers informacji wynika, że po wejściu w odpowiednią sekcję w Ustawieniach użytkownicy zobaczą jeden z trzech statusów: Good, OK lub Poor, w zależności od tego, jaką pojemność względem pierwotnej ma bateria. Drugi i trzeci powinien im zasugerować, że przydałaby się wymiana, jeśli ogólnie są zadowoleni z urządzenia i nie czują konieczności przesiadki na nowszy model, a mają zastrzeżenia wyłącznie do czasu pracy na pojedynczym ładowaniu.

źródło: xda-developers

Zamiary Samsunga są jak najbardziej godne pochwały i prywatnie trzymam kciuki, aby funkcja ta stała się standardem w urządzeniach z Androidem, bowiem powinna dawać znacznie lepszy obraz kondycji baterii niż zewnętrzne aplikacje.

Źródło: xda-developers