Samsung Experience zamiast TouchWiz – Samsung zmienia nazwę swojej nakładki ekranowej

Samsung udostępnił właśnie użytkownikom modeli Galaxy S7 i S7 Edge trzecią betę Androida 7.0 Nougat. Ciekawą zmianą, którą można dostrzec, jest nowa nazwa nakładki ekranowej.

Reklama

Dotychczas, kiedy włączyliśmy swoje urządzenie od koreańskiego producenta, standardowo witała nas nakładka ekranowa TouchWiz. Niestety, często spowalniała ona urządzenie, na którym była zainstalowana. Z tego powodu przestała się cieszyć dobrą opinią wśród użytkowników.

Z kolejnymi aktualizacjami, Samsung poprawiał działanie swojej nakładki, nie mniej jednak, złe skojarzenia pozostały. Teraz koreański producent prawdopodobnie postanowił z nimi zerwać i zmienić jej nazwę. Kiedy wejdziemy w zakładkę informacje o systemie, w miejscu informacji o wersji nakładki nie ujrzymy już nazwy TouchWiz. Zamiast niej widnieje Samsung Experience. 

Reklama

Od tego momentu, na każdym urządzeniu Samsunga, pracującym na systemie Android 7.0 Nougat, przywita nas „nowa” nakładka. Aby móc zobaczyć, jak działają pierwsze wersje najnowszego systemu od Google’a na Samsungach Galaxy S7 i S7 Edge, należy zapisać się do programu beta testów.

Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: PhanDroid