Reklama

Składany na trzy części tablet Samsunga będzie nazywał się Galaxy Z Fold Tab

Składane urządzenia z pewnością można nazwać hitem ostatnich miesięcy. Samsung, Huawei, Xiaomi i inni prześcigają się w dopracowywaniu technologii pozwalających na stworzenie idealnej hybrydy smartfona z tabletem.

Reklama

Pierwszy z wymienionych producentów zdaje się szykować jeszcze bardziej szalone urządzenie, czyli tablet, który będzie dało się złożyć na trzy części. Dzięki najnowszym przeciekom dowiedzieliśmy się, jak może zostać nazwane przez producenta, a także kiedy spodziewać się jego debiutu na rynku.

Galaxy Z Fold Tab – składany tablet Samsunga już w przyszłym roku?

Już pod koniec zeszłego roku pojawiły się pierwsze plotki, jakoby Samsung szykował urządzenie składane na trzy części. Spekulowano wtedy, że może być to następca Galaxy Z Fold 2, lecz już wiemy, że tak się najpewniej nie stanie. Nie oznacza to jednak, że producent porzucił całkowicie projekt takiego urządzenia.

Podwójnie składany tablet Samsunga może faktycznie zadebiutować na rynku i według niektórych informatorów, ma się to odbyć w pierwszym kwartale 2022 roku. Źródło podaje, że pojawi się on pod nazwą Galaxy Z Fold Tab.

Poznaliśmy również kilka szczegółów dotyczących tego tabletu. Ma on wspierać nową wersję rysika S Pen, która zadebiutuje wraz z Galaxy Z Fold 3. Nie mamy danych o specyfikacji tego akcesorium, a jedynie wiemy, że będzie się on różnił od starszych S Penów znanych z serii Galaxy Note.

Samsung Galaxy Fold 2 (fot. Samsung)

Oprócz tego, wyświetlacz Galaxy Z Fold Tab ma zostać pokryty nowym ultracienkim szkłem. Ma ono cechować się lepszymi właściwościami niż stosowane w obecnej generacji składanych smartfonów, czyli Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip. Najpewniej nowa wersja szkła zostanie również wykorzystana w nadchodzącym Galaxy Z Foldzie 3.

Dział marketingu Samsunga ponoć wciąż dyskutuje, czy podczas premiery nowych składanych smartfonów zaprezentować teaser składanego tabletu. Wydarzenie to ma się odbyć dopiero w sierpniu, więc decyzja z pewnością jeszcze nie zapadła.

Na koniec warto dodać, że jeśli Samsung Galaxy Z Fold Tab ma zadebiutować na początku przyszłego roku, najpewniej znajduje się wciąż w bardzo wczesnej fazie opracowywania. Do tego czasu na pewno zdobędziemy na jego temat więcej informacji.