Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Nadchodzą aż trzy nowe Galaxy Z Fold! Jeden będzie bardzo ambitnym projektem

Pierwszy składany smartfon Samsunga wywołał poruszenie w branży i sprzedał się całkiem nieźle, a Galaxy Z Fold 2 ma naprawdę duże szanse cieszyć się jeszcze większą popularnością wśród klientów. Koreańczycy nie zamierzają zwalniać tempa – podobno pracują nad kolejnymi (aż) trzema „składakami”! A właściwie to nawet czterema.

Składane smartfony chyba szybko trafią pod strzechy

Początkowo składane smartfony wyglądały na jedynie ciekawostkę dla nielicznych, ale dość szybko okazało się, że przynajmniej Samsung zamierza sprawić, aby stały się one dostępne dla jak największego grona klientów. Zapowiedzią tego są Galaxy Z Flip i Galaxy Z Flip 5G.

Niedawno pojawiły się informacje o „budżetowym” modelu (najprawdopodobniej z klapką), a teraz z kolei o aż trzech nowych smartfonach z serii Galaxy Z Fold. Szczególnie jeden zapowiada się wyjątkowo intrygująco – to może być naprawdę ambitny projekt.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Samsung)

Samsung przygotowuje trzy nowe składane smartfony z serii Galaxy Z Fold

Jako że Samsung sukcesywnie rozbudowuje ofertę składanych smartfonów, spodziewamy się kolejnych tego typu konstrukcji, szczególnie że regularnie pojawiają się doniesienia na ich temat. Tym razem mówią one jednak nie o tylko jednym urządzeniu, a aż trzech:

  • Samsung Galaxy Z Fold 3,
  • Samsung Galaxy Z Fold Lite,
  • Samsung Galaxy Z Fold S.

Jak podaje źródło, wewnętrzny ekran w pierwszym z ww. smartfonów ma być pokryty elastycznym UTG (Ultra Thin Glass), a dodatkowo wspierać również obsługę rysikiem S Pen. To ostatnie poniekąd sugeruje, że seria Galaxy Z Fold rzeczywiście może zająć miejsce rodziny Galaxy Note. Niekoniecznie musi się tak jednak stać, ponieważ implementacja tej technologii w przypadku składanego smart-telefonu może być bardzo kosztowna i sprawić, że jego cena końcowa ostro poszybuje.

Wersja z dopiskiem „Lite” ma zaś wykorzystywać CPI (Colorless Polyimide), dzięki czemu jego cena będzie mogła być utrzymana w ryzach. Mówi się też, że na jego zewnętrznej stronie znajdzie się niewielki wyświetlacz, podobny do tego w Galaxy Z Flip.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Z Fold Lite
Tak może wyglądać Samsung Galaxy Z Fold Lite (fot. Xleaks7, Pigtou)

Najciekawiej jednak zapowiada się model z literką „S” w nazwie, ponieważ według źródła, będzie się on składał na zewnątrz i wewnątrz. Na razie jednak nie wiadomo, czy Samsung zastosuje zawias 360°, czy może przygotowuje konstrukcję składającą się w kształt litery „Z”, tj. z dwoma zawiasami. Bez względu na to, będzie to bardzo ambitny i interesujący projekt.