Samsung Galaxy Tab S7 tablet
źródło: Samsung

Samsung udostępni aktualizację dla Galaxy Tab S7(+), dzięki której praca z nim będzie jeszcze przyjemniejsza

Samsung poinformował dziś o rozpoczęciu procesu aktualizacji do One UI 3.1 dla starszych smartfonów ze swojej oferty, a także o udostępnieniu nowych funkcji dla tabletów Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+. Dzięki nim korzystanie z tych urządzeń będzie jeszcze przyjemniejsze.

Tablety z serii Galaxy Tab S7 to urządzenia z ogromnym potencjałem, który w pełni pozwalają wykorzystać dedykowany rysik S Pen i klawiatura, a także stworzone specjalnie z myślą o nich dodatkowe funkcje. To prawdziwe kombajny do pracy i rozrywki dla wymagających użytkowników. Od teraz, dzięki najnowszej aktualizacji, korzystanie z nich będzie jeszcze przyjemniejsze, wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Samsung udostępni aktualizację dla Galaxy Tab S7 i Tab S7+, dzięki której praca z nimi będzie jeszcze przyjemniejsza

Pod koniec stycznia 2021 roku Samsung poinformował o udostępnieniu aktualizacji do One UI 3 dla tabletów z serii Galaxy Tab S7, ale nie zamierza na niej poprzestawać. Dziś zapowiedział kolejną, która zapewni tym urządzeniom jeszcze więcej przydatnych funkcji.

Pierwsza z nich, której udostępnienie planowane jest jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku, pozwoli uzupełniać pola, które do tej pory wypełniało się przy pomocy klawiatury, z wykorzystaniem rysika S Pen. Mowa tu na przykład o tych do podania adresu.

Słowa wpisywane przez użytkownika automatycznie zostaną przekonwertowane na cyfrowy tekst, w tym znaki interpunkcyjne. Samsung podaje, że aby wstawić spację, trzeba będzie narysować „v” pomiędzy słowami, a do ich połączenia posłuży symbol „⌒”.

https://youtu.be/NxHJjMIFiWU

Korzystanie z potencjału rysika stanie się jeszcze bardziej naturalne dzięki opcji „Pen to text”. Po jej wybraniu wszystkie ręczne notatki zostaną przekonwertowane na tekst cyfrowy. Co ważne, funkcja ta ma działać w ponad 80 językach i będzie potrafiła rozpoznawać spacje i znaki interpunkcyjne.

W najnowszej aktualizacji Samsung skupił się również na udoskonaleniu funkcji skanowania dokumentów. Według deklaracji producenta, rozwiązanie to ma być jeszcze łatwiejsze w obsłudze, dzięki czemu użytkownicy prościej i szybciej zeskanują oraz wprowadzą swoje poprawki w dokumentach w aplikacji Samsung Notes.

Wystarczy, że dotkną ikonkę „Dodaj” i zeskanują dokument, a od razu będą mogli zacząć na nim pracować.

tablet Samsung Galaxy Tab S7 Plus aktualizacja 2021
źródło: Samsung

Jednocześnie najnowsza aktualizacja przyniesie też obsługę funkcji 360 Audio, znanej już z najnowszych słuchawek Galaxy Buds Pro. Ma ona zapewniać dźwięk w 360° i inteligentnie wykrywać, w jakim położeniu znajduje się głowa użytkownika podczas oglądania filmów na tabletach z serii Galaxy Tab S7.

Samsung podaje, że przynajmniej funkcja „Pen to text” zostanie udostępniona pod koniec lutego 2021 roku, aczkolwiek jej ostateczna dostępność dla użytkowników może zależeć od regionu.