Reklama

Samsung Galaxy Watch 3 właściwie już bez tajemnic. Czekacie?

Dzięki wpadce węgierskiego oddziału Samsunga, o Galaxy Watch 3 właściwie wiemy już wszystko.

Reklama

Samsung Galaxy Watch 3 – data premiery, warianty

Do tej pory przedstawiciele firmy Samsung byli raczej skąpi w kwestii informowania o planach co do urządzeń, jakie zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Samsung Unpacked (już 5 sierpnia). Oficjalnie wiadomo było wyłącznie tyle, że jedną z nowości będzie można nosić na ręce.

Nie przeszkodziło to jednak w przedostawaniu się do internetu rozmaitych przecieków, z których dowiedzieliśmy się, że prezentowanym urządzeniem będzie Samsung Galaxy Watch 3 – następca ciepło przyjętego Galaxy Watch z 2018 roku.

Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Evan Blass)

Do przecieków właśnie dołączyły informacje, które pojawiły się na stronie internetowej wsparcia technicznego Samsung dla klientów z Węgier. Znajdziemy tam, między innymi, informacje o poszczególnych wersjach planowanego zegarka.

Dzięki zbyt wczesnej publikacji danych z pomocy technicznej dowiedzieliśmy się, że Samsung Galaxy Watch 3 będzie sprzedawany w dwóch rozmiarach (41 i 45 mm). Do wyboru, poza wersją standardową, będzie również wariant wykonany ze stali nierdzewnej. Jeśli opublikowane przez węgierski oddział informacje są kompletne, będzie to oznaczało, że nie doczekamy się prezentacji tytanowej wersji Galaxy Watch 3, o której mówiły niektóre pogłoski.

Wiadomo również, że Samsung Galaxy Watch 3 będzie dostępny zarówno w wersji LTE, jak i pozbawionej modemu do połączeń z siecią komórkową. Obie opcje wyposażone zostaną w GPS.

Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Evan Blass)

Sterowanie jak u poprzednika

Oprócz wyżej wymienionych informacji, wiemy już, że Galaxy Watch 3 wróci do rozwiązania, od którego producent odszedł w serii Galaxy Watch Activeobracanego obramowania wokół wyświetlacza. Ekrany zegarków zostaną zabezpieczone dedykowanym urządzeniom ubieralnym szkłem Gorilla Glass DX.

Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: @evleaks)

To będzie obfite Samsung Unpacked

Na dzień publikacji niniejszego materiału, wszystko wskazuje na to, że tegoroczna konferencja Samsung Unpacked będzie obfitowała w premiery nowych urządzeń. Poza serią smartfonów Samsung Galaxy Note 20 i omawianym zegarkiem Galaxy Watch 3, zaprezentowane zostaną słuchawki Galaxy Buds Live.

Spekulacje mówią również o kolejnym smartfonie – Galaxy Z Fold 2 oraz tablecie Galaxy Tab S7. Z całą pewnością warto czekać i osobiście obejrzeć prezentację.