Samsung Galaxy Buds Live (najprawdopodobniej) jednak będą wyposażone w ANC

Przed sierpniowym wydarzeniem Samsung Unpacked pojawia się coraz więcej przecieków na temat produktów, jakie zostaną zaprezentowane. Oprócz smartfonów Galaxy Note 20 i zegarka Galaxy Watch 2, światło dzienne, najprawdopodobniej, ujrzą słuchawki Galaxy Buds Live. Oto garstka nowych informacji na ich temat.

Słuchawki douszne – towar deficytowy

Ostatnio stanąłem przed zadaniem, które okazało się być trudniejsze, niż myślałem – znalezienia słuchawek dousznych typu TWS w cenie niższej od Apple AirPods, zachowujących przy tym niezłą jakość dźwięku. Niestety, zdecydowana większość konstrukcji dostępnych na rynku to modele dokanałowe. Douszne znajdziemy, na przykład, w portfolio Huawei, jednak z uwagi na bardzo wysoką cenę, nie jest to rozwiązanie optymalne.

Poszukiwania zakończyły się zakupem poprzedniej wersji AirPods, z czego właścicielka okazała się być bardzo zadowolona. Mnie jednak pozostał spory niedosyt. W segmencie słuchawek dousznych trudno było znaleźć sensowną alternatywę, co z perspektywy konsumentów nie jest dobre. Samsung Galaxy Buds Live, w końcu, mają szansę to zmienić.

Galaxy Buds Live
fot. EvLeaks

Douszne, ale z ANC. Jak to możliwe?

Pogłoski o tym, jakoby Galaxy Buds Live miały zostać wyposażone w system aktywnej redukcji szumów otoczenia mnożą się od momentu, w którym w serwisie Twitter został opublikowany poniższy materiał wideo, będący najprawdopodobniej jedną z reklam tych słuchawek:

https://twitter.com/h0x0d/status/1284127749930532864

W jego treści najbardziej zastanawia pojawiający się slogan reklamowy: Keep the noise out. Let the sound in, co przetłumaczyć można jako: zatrzymaj szum (na zewnątrz), wpuść dźwięk (do środka). Takie sformułowanie ewidentnie świadczy o tym, że słuchawki zostały wyposażone w jakiś system eliminacji odgłosów otoczenia.

Z uwagi na douszną konstrukcję słuchawek nie może być mowy o redukcji pasywnej – brak możliwości szczelnego wypełnienia kanału słuchowego, jak w przypadku słuchawek dokanałowych czy zasłonięcia całej małżowiny (słuchawki wokółuszne) skutecznie utrudnia zastosowanie tego rozwiązania. Z kolei obecność dodatkowych mikrofonów po zewnętrznej stronie Galaxy Buds Live zdaje się wyjaśniać sytuację – Samsung wyposażył swoje słuchawki w ANC.

Galaxy Buds Live – nie mogę się doczekać!

Już 5 sierpnia firma Samsung rozszerzy swoją ofertę o przynajmniej kilka najnowszych produktów. Osobiście, ze wszystkich premier, najbardziej czekam właśnie na Galaxy Buds Live. Zarówno Galaxy Note 20, jak i Galaxy Watch 2 nie zapowiadają się na rewolucję, a raczej lekkie odświeżenie oferty producenta. Z kolei Galaxy Buds Live, z uwagi na swoją charakterystyczną, fasolkową budowę, to zupełna nowość, która w dodatku wydaje się być bardzo potrzebna na rynku.

Nie mogę się doczekać!