Ale by było: Samsung Galaxy Tab S7 może dostać ekran LCD zamiast OLED

Za dwa tygodnie wszystko będzie już jasne, ale dopóki nie skończy się konferencja Samsung Galaxy Unpacked, nie odgonimy się od mnóstwa plotek dotyczących urządzeń, które mają być na niej zaprezentowane. Dotarły do nas nowiny, że Galaxy Tab S7 może nie dostać ekranu OLED.

Reklama

To by było dziwne: tablet Samsunga bez OLED

Szczerze powiedziawszy, bardzo wątpliwe wydaje się dla mnie, by Samsung zdecydował się na taki krok wstecz. Tablet Galaxy Tab S6 charakteryzuje się znakomitym ekranem AMOLED, o świetnej reprodukcji barw i wysokim kontraście – jak przystało na panel wykonany w technologii organicznych diod elektroluminenscencyjnych. Na takie doniesienia powołuje się jednak portal Sammobile.

Sasmung Galaxy Tab S7 (fot. Pigtou)

To poniekąd miałoby sens, gdybyśmy połączyli tę informację z inną, dotyczącą tego, że w podstawowym modelu Galaxy Tab S7 czytnik linii papilarnych nie będzie wbudowany w ekran, a zyska skaner zamontowany na bocznej krawędzi obudowy. Dotąd zwykłem sądzić, że będzie tak po prostu z powodu oszczędności, ale teraz wydaje się to logiczne z powodu niemożności zamontowania czytnika odcisków palców pod panelem LCD.

Samsung Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+

Niezależnie od tego, czy Galaxy Tab S7 dostanie 11-calowy ekran LCD czy AMOLED, będzie charakteryzować się wysoką rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli i odświeżaniem w 120 Hz. Z wyższym modelem Galaxy Tab S7+ będzie współdzielił przynajmniej część specyfikacji, w tym procesor Qualcomm Snapdragon 865+.

tablet Samsung Galaxy Tab S7+
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. @OnLeaks @Pigtou_)

Mówi się, że w obu wersjach podstawowa opcja pamięciowa będzie miała 128 GB. Galaxy Tab S7 ma dostać 13-megapikselowy aparat główny, 8-megapikselową kamerę przednią oraz baterię 7800 mAh lub 8000 mAh (źródła nie są co do tego zgodne). Obudowa będzie mierzyć 165,3 x 253,8 x 6,3 mm i ważyć 498 g.

Galaxy Tab S7+ zostanie wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 12,4 cala oraz rozdzielczości 2800 x 1752 pikseli. Główny aparat ma być zestawem 13 Mpix + 5 Mpix. Wyraźnie większa ma być też bateria – 10090 mAh.

Do prezentacji obu tabletów musimy poczekać do 5 sierpnia. Na wtedy zaplanowano wydarzenie Samsung Galaxy Unpacked.