Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Tabletowo / Katarzyna Pura)

Samsung Galaxy Watch 3 ma dwa lata, a i tak dostał ważną aktualizację!

Nowa wersja oprogramowania jest właśnie wprowadzana na Samsunga Galaxy Watch 3. Aktualizacja dodaje nowe tarcze, funkcję wykrywania chrapania, a także kilka innych zmian.

Smartwatch Samsunga powie Ci, że chrapiesz

Samsung Galaxy Watch 3 został wydany w 2020 roku i doczekał się już dwóch nowszych generacji. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż jest jednym z ciekawszych smartwatchy na rynku, który dla wielu użytkowników jest sprzętem w zupełności spełniającym oczekiwania. Wypada dodać, że w naszej recenzji otrzymał on naprawdę wysoką ocenę – 9 na 10 możliwych punktów.

Cieszy fakt, że południowokoreański producent nie zapomniał o swoim już 2-letnim smartwatchu i wciąż wydaje aktualizacje. Co więcej, aktualizacje, które wprowadzają nowe funkcje, podnoszące atrakcyjność urządzenia.

Samsung Galaxy Watch 3
Słuchawki Galaxy Buds Live i zegarek Galaxy Watch 3 (fot. Katarzyna Pura, Tabletowo.pl)

Nowa wersja oprogramowania układowego, oznaczona jako R840XXU1DVH4, jest właśnie udostępniania na Galaxy Watch 3. Jak wynika z oficjalnego dziennika zmian, aktualizacja przynosi dwie nowe tarcze – Numer gradientowy i Pro Analog. Jeśli więc znudziły Ci się dotychczasowe tarcze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pewnym stopniu odświeżyć swojego smartwatcha. Obie tarcze trafią również na Galaxy Watch Active 2.

Aktualizacja to również usprawniony wskaźnik dziennej aktywności, który pomaga w lepszej synchronizacji danych między smartfonem a smartwatchem. Do tego dochodzi jeszcze funkcja wykrywania chrapania. Należy mieć na uwadze, że w przypadku tej funkcji smartfon powinien znajdować się w pobliżu łóżka – chrapanie rozpoznawane jest z wykorzystanie mikrofonu wbudowanego w smartfon.

Nowa wersja oprogramowania powinna być już dostępna

Samsung Galaxy Watch 3, w przeciwieństwie do nowszego Galaxy Watch 4, działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen. Firma podjęła bowiem decyzję o przejściu na platformę proponowaną przez Google, ale obiecała, że nie porzuci właścicieli smartwatchy z system Tizen. Najnowsza aktualizacja udowadnia, że nie były to słowa rzucone na wiatr.

Jak zwraca uwagę serwis Sammobile, aktualizacja R840XXU1DVH4 powinna docelowo trafić do wszystkich użytkowników na całym świecie. Jeśli więc chcesz przetestować nowe tarcze lub funkcję wykrywania chrapania, to sprawdź, czy aktualizacja jest już u Ciebie dostępna.