Zagadka Samsunga - Tabletowo (fot. CC-0/pxhere)

Rozwiązujemy zagadkę Samsunga – odkrywamy datę premiery nowych składanych smartfonów!

Samsung oficjalnie zapowiedział datę najbliższego wydarzenia Galaxy Unpacked, na którym zostaną zaprezentowane najnowsze urządzenia producenta. Firma zrobiła to jednak w swoim stylu – za pomocą zagadki. My łamiemy ten szyfr!

Samsung zdradza datę wydarzenia Galaxy Unpacked

Nie musimy już być zdani na domysły. Samsung oficjalnie, za pomocą swojego konta na Twitterze, przekazał informację o dacie premiery nowych urządzeń firmy. Na sam początek, zamiast bezpośredniego anonsu, południowokoreański producent zdecydował się zmotywować fanów marki do wysiłku umysłowego. Jeśli nie musimy żyć na co dzień ze ślepotą barw, będziemy w stanie zdeszyfrować komunikat Samsunga.

Na pierwszy rzut oka, powyższy tweet wydaje się zawierać obrazek z kompletnie losowym zestawem liter i cyfr. Nie jest tak jednak. W połączeniu z kolejnymi dwoma grafikami, można w prosty sposób określić datę wydarzenia, które Samsung oznacza w wiadomości hasztagiem #SamsungUnpacked.

Rozwiązanie zagadki – krok po kroku

W gruncie rzeczy, wystarczy dobrze przyjrzeć się wszystkim zdjęciom, umieszczonym przez Samsunga w zagadkowym tweecie.

Kiedy naniesiemy na planszę z literami drugą grafikę, zawierającą kolorowe kółka, a później porównamy z tym to, co znajduje się na ostatnim zdjęciu, otrzymamy datę organizacji wydarzenia Galaxy Unpacked. Dokładnie tak:

Zagadka Samsunga

Po dopasowaniu kolorowych kółek do odpowiadających im pozycji z tablicy cyfr i liter, otrzymujemy zapis 081022, co odnosi się do daty zapisywanej w amerykańskim formacie, gdzie miesiąc występuje jako pierwszy.

Komunikat potwierdza więc dotychczasowe przecieki: premiera nowych urządzeń Samsunga odbędzie się 10 sierpnia 2022 roku.

Czego się spodziewać?

Tego w komunikacie Samsunga nie znajdziemy, ale baczne obserwowanie poczynań tego producenta oraz nieoficjalne doniesienia każą sądzić, że podczas nadchodzącego wydarzenia Galaxy Unpacked zobaczymy:

Samsung opublikował później oficjalne zaproszenie, już bez zabaw w zgadywanki:

Oczywiście na tym etapie nie znamy ich cen, ale można już co nieco powiedzieć na temat ich specyfikacji. Znany jest także wygląd przynajmniej niektórych z tych sprzętów. Jeśli chcecie się im bliżej przyjrzeć, skorzystajcie z podlinkowanych artykułów.

Czekamy więc na 10 sierpnia!