Samsung Galaxy Tab A7 2020 tablet
Samsung Galaxy Tab A7 2020 (źródło: Samsung)

Premiera tabletu Samsung Galaxy Tab A7 Lite coraz bliżej

Samsung nie rezygnuje z rynków tabletów z Androidem. Regularnie dostajemy wieści o nowych planowanych modelach. Nie inaczej jest tym razem, bo w sieci znalazły się informacje na temat kolejnego tabletu od Samsunga. To najprawdopodobniej Samsung Galaxy Tab A7 Lite, o którym usłyszeliśmy pierwszy raz miesiąc temu.

Samsung ciągle wierzy w tablety

Tablety z Androidem to dość trudna historia. To przede wszystkim ogromne nadzieje, że duża otwartość systemu pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału „małego komputera”. Rzeczywistość jest jednak trochę inna i wiele osób uważa, że tablety z Androidem nigdy nawet nie zbliżyły się do poziomu, jaki oferuje Apple w swoich iPadach. Nie można jednak zaprzeczyć, że to tanie tablety z Androidem na pokładzie pozwoliły początkowo szybko upowszechnić segment tych urządzeń, a panująca od 2020 roku pandemia przełożyła się na ponowny wzrost popularności.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite tablet
Render Samsung Galaxy Tab A7 Lite (źródło: WalkingCat)

Jak chodzi o tablety z Androidem to na rynku zdecydowanie przoduje Samsung, mający w swojej ofercie zarówno mocne, flagowe urządzenia z serii Samsung Galaxy Tab S, jak i bardziej budżetowe rozwiązania z serii Galaxy Tab A. Za sprawą nowego wpisu w bazie Federalnej Komisji Łączności (FCC) poznaliśmy część specyfikacji nowego tabletu od Samsunga. Jest to najprawdopodobniej Samsung Galaxy Tab A7 Lite, o którym wieści można było usłyszeć kilka tygodni temu.

Galaxy Tab A7 Lite zadebiutuje latem

Częściowa specyfikacja urządzenia zdradza, że tablet będzie napędzany procesorem Helio P22T w akompaniamencie 3 GB RAM. Sprzęt ma pracować pod kontrolą Androida 11 już po wyjęciu z pudełka. Co najciekawsze, ma to być stosunkowo nieduży tablet, bo przekątna ekranu ma wynieść 8,7 cala. Na jednym z renderów, który wyciekł do sieci wcześniej, wspomniana była możliwość obsługi urządzenia jedną ręką. Jeśli faktycznie Samsung myśli o takim haśle promocyjnym to nie wyobrażam sobie tego bez jakiegoś dedykowanego trybu do takiej pracy. W dzisiejszych czasach smartfony, które mają do 7 cali bardzo ciężko jest obsługiwać jedną ręką, a co dopiero prawie 9 calowy tablet.

Częściowa specyfikacja nowego tabletu Samsunga ujawniona przez FCC (fot. FCC)

Pozostała część ujawnionej specyfikacji zdradza między innymi obecność portu słuchawkowego jack i USB typu C. Urządzenie dostanie obsługę sieci LTE, dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth.

Dołączona notka od TÜV Rheinland ujawnia natomiast baterię wielkości 5100 mAh i obsługę 15 W ładowania po kablu. Ładowarka ma znaleźć się w zestawie, co niestety powoli przestaje być regułą.