[Aktualizacja] Dla Google tablety z Androidem od dawna nie mają znaczenia | Tabletowo.pl

[Aktualizacja] Dla Google tablety z Androidem od dawna nie mają znaczenia

Jak dla nas wszystkich...?

Dołącz do dyskusji 0

Tablety z Androidem, zaraz po pojawieniu się, zyskały sporą popularność na świecie, jak i w Polsce. Jak sobie przypominam, to te urządzenia można było zakupić nawet supermarketach. Jednak ich pięć minut dawno minęło i w tym momencie nikt o nie nie dba – nawet Google.

Tablety pracujące w oparciu o system Android pojawiły się już dosyć dawno i samo Google postanowiło wejść na ten rynek urządzeniami takimi jak Nexus 7, Nexus 10, a także Nexus 9. Niestety, zielony robocik nie dostał żadnych dodatkowych opcji i optymalizacji, które wykorzystywałyby spory wyświetlacz urządzenia. Również autorzy aplikacji nie wypuszczali swoich produktów dostosowanych do realiów tabletów.

Nikłą popularność tabletów zauważyło Google i już od jakiegoś czasu (a dokładniej od modelu Pixel C z 2015 roku) nie prezentowało żadnych nowych tabletów (w sumie nie oni jedni). Teraz natomiast przybili ostatni gwóźdź tej trumny i usunęli zakładkę Tablety z oficjalnej strony Androida – Android.com – co jest dowodem ostatecznego pogrzebania tabletów z Androidem.

Co to oznacza dla nas? W sumie niewiele, bowiem wielu z nas albo już nie korzysta z tabletów, albo ma jakiś starszy (tak jak na przykład ja). Mało tego, te starsze starsze urządzenia nadal sobie świetnie radzą, o czym pisałem w >tym artykule<.

To działanie wcale nie oznacza, że Google rezygnuje z tych urządzeń. Gigant aktualnie prężnie rozwija inny swój system, Chrome OS, który ma o wiele więcej sensu na większym ekranie spotykanym w tabletach. Możliwe, że to właśnie tą drogą chce pójść Google.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Recenzja i test AutoMate, czyli systemu multimedialnego do samochodu. Jak to działa?

Źródło: AndroidCentral

Aktualizacja:

Według Hiroshi Lockheimer, zakładka Tablety została usunięta przez przypadek i już powróciła na stronę android.com.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona