Samsung Galaxy Tab S7/S7+ w głębokim granacie i z większą przestrzenią na dane

Powiększyła się rodzina tabletów Samsunga. Nowa wersja Samsung Galaxy Tab S7 i S7+ debiutuje w odświeżonym wariancie kolorystycznym wraz z większą ilością pamięci na dane użytkownika i najnowszą wersją systemu One UI.

Reklama

„Głęboki granat” i 256 GB pamięci

Samsung na swoim blogu pochwalił się dostępnością nowych wersji najnowszego tabletu serii S. Zarówno model Galaxy Tab S7, jak i S7+, będą od teraz dostępne w kolorze „głębokiego granatu”. Nie jest to jednak jedyna zmiana, jaką oferuje nam koreański producent.

Oprócz odświeżenia kolorystyki, producent zadbał o zwiększenie pamięci dostępnej dla użytkowników tabletu. Do tej pory dostępne warianty Galaxy Tab S7 i S7+ oferowały 128 GB pamięci. Najwidoczniej producent uznał, że w dobie panującej pandemii, użytkownicy potrzebują więcej miejsca na swoich mobilnych urządzeniach i zdecydował się ją podwoić do 256 GB.

Nowa wersja Samsung Galaxy Tab S7
Samsung Galaxy Tab S7/S7+ w nowej wersji kolorystycznej „głęboki granat” [fot. Samsung]

One UI w wersji 3 prosto z pudełka

Producent zwraca uwagę, że odświeżona wersja tabletu została także zaktualizowana do najnowszej wersji nakładki systemowej, czyli do One UI 3. W wiadomości prasowej Samsung skupia się na korzyściach wynikających z tej zmiany. Udoskonalona wersja systemu ma przyczynić się do jeszcze lepszej integracji pomiędzy urządzeniami z rodziny Galaxy, ze szczególnym naciskiem na smartfony z serii Galaxy S21 5G czy recenzowanymi w weekend przez Kasię słuchawkami Galaxy Buds Pro. Wspominany jest także tryb Samsung Dex, pozwalający korzystać z tabletu jak z komputera.

Samsung Galaxy Tab S7/S7+ w nowej wersji kolorystycznej „głęboki granat” [fot. Samsung]

Cena i dostępność

Koszt, jaki przyjdzie nam ponieść za odświeżoną wersję tabletu, różni się w zależności od łączności, jaką zaoferuje nam tablet. W przypadku obsługi sieci LTE na ten moment dostępny jest tylko model Galaxy Tab S7. Za niego zapłacimy 4099 złotych. W przypadku wersji bez LTE, tylko z obsługą sieci Wi-Fi dostępny jest wyłącznie model Galaxy Tab S7+ w cenie 4499 złotych. Na swojej stronie Samsung umieścił także wariant modelu S7+ z obsługą sieci 5G, jednak na ten moment jest on niedostępny, a cena nieznana.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem Samsung Galaxy Tab S7+ to sprawdźcie recenzję Andrzeja.