Samsung Galaxy S21 Ultra będzie obsługiwał rysik. Gdzie w tym wszystkim Note’y?

Do tej pory, kiedy myśleliśmy o smartfonie z rysikiem, do głowy przychodziło tylko jedno: Samsung Galaxy Note. Koreańczycy mogą zachwiać tymi skojarzeniami przez Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra z obsługą rysika?

Za nic w świecie nie dostaniemy potwierdzenia tej rewelacji u samego Samsunga. Jednakże człowiek, który zjadł już zęby na informowaniu o nowych funkcjach nadchodzących smartfonów, jest w 100 procentach pewien, że Galaxy S21 Ultra będzie obsługiwał rysik.

Wygląda na to, że chodzi tylko i wyłącznie o wsparcie dla rysika S Pen, a nie specjalne miejsce na jego przechowywanie w obudowie smartfona. Choć niewątpliwie S21 Ultra będzie na tyle duży, by stylus dało się gdzieś wcisnąć, trudno się spodziewać, żeby Samsung rzeczywiście wykorzystał taką możliwość. Oznaczałoby to w gruncie rzeczy pozbawienie całej serii Galaxy Note jej charakterystycznej cechy.

Czy to koniec smartfonów Samsung Galaxy Note?

Niektórzy spekulują, że Galaxy Note 20 Ultra to ostatni z przedstawicieli tej linii urządzeń, i że w przyszłym roku żadnego topowego Note’a już nie zobaczymy. Istnieje możliwość, że Samsung planuje wygasić flagową serię Galaxy Note, ale średniopółkowe Note’y Lite będzie nadal aktualizował. Pałeczkę pierwszego i najbardziej zaawansowanego technologicznie smartfona Samsunga miałby wtedy przejąć składany Galaxy Z Fold.

Rysik S Pen w Samsungu Galaxy Note 20

To, że coś jest na rzeczy sugeruje tegoroczna forma Samsunga Galaxy Note 20. Pierwszy raz od lat mamy w nim do czynienia z plastikową obudową i zestawem aparatów o mniejszych możliwościach niż w większej wersji.

Oczywiście za wcześnie jest jeszcze, by mówić o śmierci serii Note, ale na pewno straci ona nieco na swoim charakterze, gdy inne smartfony Samsunga zyskają możliwość obsługi rysika S Pen.

Wiele wątpliwości rozwieje na pewno premiera nowych smartfonów Galaxy S21, która może odbyć się 14 stycznia 2021 roku.