smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
fot. via Voice

Tak wygląda Samsung Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra!

O tym, że Samsung Galaxy S21 (Galaxy S30) może zadebiutować znacznie szybciej niż poprzednie generacje, wiadomo już od jakiegoś czasu. Wygląda na to, że plotki doczekały się potwierdzenia, a my już teraz publikujemy pierwsze grafiki, na których widać nowe smartfony w najdrobniejszych szczegółach.

Samsung musi się spieszyć

Nie do końca wiadomo, skąd u Samsunga decyzja o przyspieszeniu premiery najnowszych Galaktyk. Z uwagi na problemy Huawei, w najwyższym segmencie rynku firma nie ma żadnej konkurencji, biorąc pod uwagę wyłącznie smartfony z Androidem.

Samsung Galaxy S21
fot. via Voice

Czyżby to premiera nowych iPhone’ów, a zwłaszcza iPhone’a 12 Mini, miała wystraszyć włodarzy Samsunga? Raczej mało prawdopodobne – rynek smartfonów jest teraz zdecydowanie bardziej dojrzały niż jeszcze kilka lat temu, a wieloletni zwolennicy Androida i iOS raczej nie mają skłonności do przesiadki na konkurencyjny system.

Niezależnie od przyczyny, wiemy już jedno – jak nowe smartfony będą wyglądać.

Samsung Galaxy S21 (S30)

Największą nowością we wzornictwie przyszłorocznych Samsungów Galaxy S jest kształt wyspy na aparaty, która teraz wygląda zupełnie tak, jak gdyby ramka smartfona wylewała się na jego plecki właśnie w miejscu, w którym umieszczono aparaty. Na pierwszych grafikach wygląda to naprawdę bardzo interesująco.

Samsung Galaxy S21
fot. via Voice

Samsung Galaxy S21 (S30) ma wymiary 151,7 x 71,2 x 7,9 mm (9 mm w miejscu wyspy na aparaty).

Samsung Galaxy S21
fot. via Voice

Samsung Galaxy S21 Ultra (S30 Ultra)

Na świeżo udostępnionych grafikach widzimy również mocniejszy model – Samsung Galaxy S21 Ultra (S30 Ultra). Będzie miał wymiary 165,1 x 75,6 x 8,9 mm (10,8 mm w miejscu wyspy na aparaty). Cechuje się podobnym wzornictwem do mniejszego modelu, jednak wyspa na aparaty wydaje się tu być naprawdę olbrzymia.

Samsung Galaxy S21 Ultra
fot. via Voice

Niestety, na zaprezentowanych grafikach nie widzimy miejsca na rysik S Pen. Może to oznaczać, że plotki, o udostępnieniu wsparcia dla S Pen w serii Galaxy S nie doczekają się potwierdzenia. Istnieje również możliwość, że Galaxy S21 Ultra (S30 Ultra) wspiera S Pen, ale nie będzie możliwości schować go w obudowie.

Samsung Galaxy S21 Ultra
fot. via Voice

Jeśli wierzyć pogłoskom, oba smartfony zadebiutują już w styczniu 2021 roku.