smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S21 Ultra (źródło: @OnLeaks)

Samsung Galaxy S21 Ultra może zaoferować więcej niż się spodziewaliśmy

Według nieoficjalnych informacji, Samsung postanowił przyspieszyć premierę serii Galaxy S21 i zaprezentować ją już na początku stycznia 2021 roku. Nie dziwią więc kolejne doniesienia na temat modelu Samsung Galaxy S21 Ultra. Teraz jednak okazuje się, że może on zaoferować więcej niż się spodziewaliśmy.

Mamy już pierwsze informacje o Galaxy S21 Ultra

Wszystko wskazuje na to, że Samsung rzeczywiście zaprezentuje serię Galaxy S21 wcześniej niż się spodziewaliśmy. Koreańczycy nie tylko zaczną produkcję wchodzących w jej skład flagowców już w listopadzie (sześć tygodni wcześniej niż zwykle w przypadku high-endów), ale są już na ostatniej prostej, aby sfinalizować ich projekty.

W przeciwnym wypadku zapewne nie zobaczylibyśmy renderów Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra tak wcześnie, a faktem jest, że wiemy, jak będą one wyglądać (podobnie, jak w przypadku Galaxy S21+). Mamy też już pierwsze informacje na temat specyfikacji modelu z dopiskiem „Ultra” w nazwie.

Według nich, Samsung Galaxy S21 Ultra jako jedyny smartfon z serii Galaxy S21 zaoferuje obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Ma on mieć przekątną 6,8 cala i okrągły otwór w środkowej części przy górnej krawędzi. Mówi się też, że Samsung zastosuje panel nowego typu, Dynamic AMOLED 2X.

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
źródło: @OnLeaks

Samsung Galaxy S21 Ultra zaoferuje też aparat o rozdzielczości aż 40 Mpix na przodzie do selfie i rozmów wideo oraz 108 Mpix na panelu tylnym. Smartfon ma pracować na Androidzie 11 z One UI 3.1 i czerpać prąd z akumulatora o pojemności 5000 mAh.

Samsung też, jak zwykł mieć to w zwyczaju, przygotuje dwie konfiguracje: z procesorem Qualcomm Snapdragon 875 i układem Exynos 2100 (oba mają bazować na 5-nm procesie technologicznym). Do tego smartfon podobno będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, w tym fioletowej.

Samsung Galaxy S21 Ultra może zaoferować więcej niż się spodziewaliśmy

Powyżej mogliście zobaczyć grafikę, którą opublikował @OnLeaks nieco ponad tydzień temu. Jeśli się jej przyjrzeliście, zobaczyliście cztery aparaty na panelu tylnym.

Okazuje się jednak, że Samsung Galaxy S21 Ultra może zaoferować bardziej rozbudowany moduł aparatu. Jak bowiem doniósł teraz wspomniany przed chwilą @OnLeaks, najnowszy prototyp tego modelu, który jest już na etapie DVT (Test Validation Test; a jest to ostatni krok przed rozpoczęciem masowej produkcji), ma dodatkowy sensor obok czterech aparatów.

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S21 Ultra (źródło: @OnLeaks)

Na tę chwilę nie wiadomo, jaką rolę będzie miał dodatkowy sensor, ale Samsung z pewnością nie dodał go bez powodu. Bo o ile w tańszych smartfonach producenci dają multum aparatów tylko po to, żeby robiły wrażenie na klientach, tak we flagowcach każde „oczko” ma pomóc w uzyskaniu jak najlepszych efektów.

Należy też brać pod uwagę możliwość, że moduł z aparatami w modelu Samsung Galaxy S21 Ultra niekoniecznie musi wyglądać dokładnie tak, jak przedstawił to na swoim renderze @OnLeaks. Niedługo jednak powinny pojawić się grafiki promocyjne i wtedy wszystko stanie się jasne.