smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
fot. via Voice

Samsung Galaxy S21 Ultra coraz mniej tajemniczy. Mamy mnóstwo szczegółów na jego temat

Ostatnie dni przyniosły nam nieoczekiwany wysyp (nieoficjalnych) doniesień na temat serii Galaxy S21. Wiemy już, jak będą wyglądać wszystkie trzy smartfony, wchodzące w jej skład, a teraz dowiadujemy się, co zaoferuje model Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung przyspieszył premierę serii Galaxy S21

W ostatnim czasie kilkukrotnie pojawiły się informacje, że Samsung zaprezentuje nową generację flagowców z serii Galaxy S wcześniej niż się spodziewaliśmy, bo już na początku stycznia 2021 roku, a nie dopiero w połowie lutego, jak zwykł mieć to w zwyczaju. Pośpiech rzekomo spowodowany jest chęcią jak najszybszej reakcji na problemy Huawei w segmencie smartfonów.

Początkowo wiele osób uważało jednak te doniesienia za mało prawdopodobne, lecz coraz więcej wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Design nadchodzących flagowców jest już gotowy, podobnie jak specyfikacja. Masowa produkcja rozpocznie się zaś w przyszłym miesiącu.

Specyfikacja Samsung Galaxy S21 Ultra

Jak podaje serwis 91mobiles, smartfon nosi oznaczenie wewnętrzne „O3” i kodowe SM-G998. Na jego pokładzie znajdzie się wyświetlacz nowego typu, Dynamic AMOLED 2X, o przekątnej 6,8 cala z okrągłym wycięciem na aparat w górnej części i ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

Warto też przypomnieć, że Samsung Galaxy S21 Ultra będzie jedynym smartfonem z przyszłorocznej odsłony serii Galaxy S z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem – zarówno Galaxy S21, jak i Galaxy S21+ mają mieć płaski ekran.

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone

Na panelu tylnym smartfona znajdą się w sumie cztery aparaty, z których główny ma charakteryzować się rozdzielczością 108 Mpix. Samsung z pewnością zastosuje tu nową generację sensora ISOCELL, lecz dokładna specyfikacja całego modułu nie jest jeszcze znana. Na przodzie pojawi się zaś aparat o rozdzielczości aż 40 Mpix.

Samsung Galaxy S21 Ultra, podobnie jak poprzednie generacje, będzie dostępny na rynku w dwóch wersjach: z procesorem Qualcomm Snapdragon 875 i układem Exynos 2100. Ani jeden, ani drugi nie miał jeszcze oficjalnej premiery, więc nie znamy ich specyfikacji i wydajności, ale pewne jest, że będzie je łączyć 5-nm proces technologiczny.

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone

Specyfikacja Samsung Galaxy S21 Ultra obejmie również akumulator o pojemności 5000 mAh i system operacyjny Android 11 z interfejsem One UI 3.0. Smartfon ma mieć wymiary 165,1×75,6×8,9 mm i być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.