Samsung logo

To coraz bardziej pewne – Samsung zaprezentuje serię Galaxy S21 wcześniej niż zwykle

Luty 2021 roku. To właśnie w tym miesiącu spodziewaliśmy się premiery serii Galaxy S21. Praktycznie przesądzone wydaje się jednak, że Samsung zaprezentuje nową generację flagowców wcześniej niż zwykle.

Nowa generacja Galaxy S może zadebiutować wcześniej niż zwykle

Coraz więcej wskazuje na to, że południowokoreański producent przyspieszy premierę kolejnej generacji flagowców z serii Galaxy S. Niedawno dowiedzieliśmy się, że produkcja podzespołów do smartfonów z linii Galaxy S21 rozpocznie się już w listopadzie tego roku, czyli aż sześć tygodni wcześniej niż zwykle w przypadku high-endów.

Pośpiech rzekomo spowodowany jest chęcią wykorzystania pogarszającej się sytuacji Huawei, którego udziały w segmencie smartfonów spadają w dół na łeb, na szyję. A jako że do tej pory był on drugim największym producentem tych urządzeń na rynku (a w pewnym momencie nawet największym), pojawia się ogromna luka do wypełnienia. Samsung nie może biernie się temu przyglądać, bo chętnych nie zabraknie.

Na zdjęciu Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10+ i Xiaomi Mi 9 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

To się naprawdę stanie – Samsung zaprezentuje serię Galaxy S21 wcześniej niż zwykle

Wcześniejsza premiera serii Galaxy S21 wydaje się więcej niż prawdopodobna. Już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o tym, że smartfony wchodzące w jej skład uzyskują już pierwsze certyfikaty od odpowiednich agencji, a mamy dopiero październik – to zaskakująco wcześnie. Przy tej okazji można wspomnieć, że jedna z nich zdradziła wsparcie dla ładowania przewodowego o mocy 25 W.

Wspomniałem też już o wcześniejszym rozpoczęciu produkcji komponentów do nowych flagowców, a teraz dochodzą do tego doniesienia serwisu SamMobile, który informuje, że Samsung zaprezentuje serię Galaxy S21 już na początku stycznia 2021 roku, a więc kilka tygodni wcześniej niż się spodziewaliśmy.

Przywoływany serwis skontaktował się ze swoimi źródłami w Azji i donoszą one, że pogłoski o wcześniejszej premierze rodziny Galaxy S21 są jak najbardziej prawdziwe. Aktualnie jej prezentacja planowana jest na początek stycznia 2021 roku, aczkolwiek dokładne daty nie są jeszcze znane. Portal SamMobile stara się jednak je ustalić, więc być może wkrótce je poznamy.

Seria Galaxy S21 może zadebiutować sama

Jak zapewne pamiętacie, wraz z flagowcami z serii Galaxy S20 zadebiutował Galaxy Z Flip. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Samsung powtórzy scenariusz z tego roku i co najwyżej przy okazji prezentacji linii Galaxy S21 zapowie Galaxy Z Flip 2, ale oficjalna premiera tego smartfona odbędzie się nieco później – tak samo, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy Z Fold 2 (zapowiedź podczas premiery rodziny Galaxy Note 20, a formalna premiera dopiero 1 września 2020 roku).