Oho, będzie jeszcze jeden smartfon z serii Galaxy S20. Zrobi się tłoczno

Coraz trudniej spamiętać, z ilu modeli składają się poszczególne serie smartfonów – producenci skutecznie nam to utrudniają, wprowadzając na rynek kolejne pozycje z różnymi dopiskami. Samsung również to robi – okazuje się bowiem, że wkrótce jego ofertę uzupełni Samsung Galaxy S20 Lite.

Bez względu na to, jak mocno byśmy się starali, coraz trudniej „wkuć na pamięć” całe portfolio każdego producenta, bowiem zdają się oni wychodzić z założenia, że im więcej, tym lepiej. Wystarczy spojrzeć chociażby na ofertę Xiaomi – seria Mi 10 ma już pięciu członków, a wkrótce dołączy do nich kolejnych trzech.

Samsung wprowadza na rynek coraz więcej smartfonów z serii Galaxy S

Samsung również coraz mocniej rozbudowuje flagową serię Galaxy S. Linia Galaxy S10 składa się z pięciu smartfonów (S10, S10+, S10 5G, S10e i S10 Lite), a rodzina Galaxy S20 będzie jeszcze liczniejsza.

Aktualnie na rynku dostępne są modele S20, S20 5G, S20+, S20+ 5G, S20 Ultra i S20 Ultra 5G, a od pewnego czasu wiemy też, że w niedalekiej przyszłości dołączą do niej jeszcze Galaxy S20 FE i Galaxy S20 FE 5G. Okazuje się jednak, że to wciąż nie wszystko, co południowokoreański producent zamierza wprowadzić do sprzedaży.

Samsung Galaxy S20 Lite wkrótce dołączy do flagowej rodziny Galaxy S20

Jak zauważył użytkownik Twittera o nicku @smartvenkat95, na amerykańskiej i niemieckiej stronie Samsunga pojawiły się wzmianki o kolejnym smartfonie Samsunga, modelu Samsung Galaxy S20 Lite.

Co prawda już w czerwcu pojawiły się pierwsze wzmianki o modelu Samsung Galaxy S20 Lite, lecz wszystko wskazywało na to, że ostatecznie zadebiutuje on na rynku jako Galaxy S20 FE. Wygląda jednak na to, że ofertę Samsunga uzupełnią oba smartfony, choć istnieje też możliwość, że to jeden i ten sam sprzęt, ale jego nazwa będzie się różnić w zależności od kraju.

Samsung Galaxy S20 Lite
Wzmianka o modelu Galaxy S20 Lite na oficjalnej stronie Samsunga

Nie wiemy, jak będzie w przypadku modelu Samsung Galaxy S20 Lite, ale z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do Polski na pewno trafi Galaxy S20 FE – klienci dostaną do wyboru zarówno wersję bez, jak i z modemem 5G.