Samsung Galaxy S20 Ultra jednak jest dostępny także w wersji bez modemu 5G

Podczas prezentacji smartfonów z serii Galaxy S20 Samsung poświęcił dużo uwagi szybko rozwijającej się sieci 5G i jej możliwościom, dlatego każdy model z tej linii ma wersję z modemem 5G. Co ciekawe, według nieoficjalnych doniesień Galaxy S20 Ultra miał być dostępny wyłącznie w wariancie 5G, a tymczasem jest zupełnie inaczej.

Mimo że w Polsce sieć 5G dopiero zaczyna być udostępniana, to Samsung zdecydował się wprowadzić na nasz rynek Galaxy S20+ 5GGalaxy S20 Ultra 5G. I chociaż aktualnie ich zakup dla samej obsługi 5G wydaje się bezsensowny, to smartfon kupuje się na (średnio) dwa lata, więc można to potraktować jako inwestycję, która za jakiś czas się opłaci. „Prawdziwe 5G” ma bowiem ruszyć w kraju nad Wisłą już w drugiej połowie 2020 roku, gdy zakończy się aukcja dedykowanych częstotliwości.

Co prawda faktem jest, że w innych krajach (np. w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych czy Chinach) 5G jest dostępne na szeroką skalę i Polska wypada na ich tle blado, jednak jednocześnie aż tak źle u nas nie jest, bowiem lokalni operatorzy zrobili już pierwsze „przymiarki” do sieci piątej generacji – Play już ją uruchomił w Gdyni, a Plus zrobi to w kilku miastach jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. I nawet jeśli nie jest to – jak twierdzi Orange – „prawdziwe 5G” ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami, to faktem jest, że coś się rusza w tej kwestii, więc jesteśmy w mimo wszystko dość komfortowym położeniu.

Samsung Galaxy S20 Ultra bez modemu 5G

Takiego szczęścia nie mają natomiast mieszkańcy m.in. Indii – tam sieć 5G jest raczej odległą wizją, dlatego nie ma sensu wprowadzać na tamtejszy rynek smartfonów z modemami 5G. Zdaje sobie z tego sprawę Samsung, który specjalnie z myślą o tym kraju przygotował wersję Galaxy S20 Ultra LTE. Jej istnienie jest dla nas niemałą niespodzianką, ponieważ wszystkie (nieoficjalne) doniesienia informowały, że najlepszy z flagowców z serii Galaxy S20 będzie dostępny wyłącznie w wariancie 5G. A tymczasem jest zupełnie na odwrót.

Co ciekawe, Samsung nie jest jedynym producentem, który wstrzymuje się z wprowadzaniem na indyjski rynek smartfonów z modemami 5G. Aktualnie za bezsensowne uważa to również POCO, które niedawno właśnie (m.in.) brakiem sieci 5G w Indiach wytłumaczyło zwlekanie z zaprezentowaniem bezpośredniego następcy POCO F1.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra – pierwsze wrażenia

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra oficjalnie! (pierwsze wrażenia)

Źródło: Samsung