smartfon Xiaomi Mi Note 10 Lite smartphone
Xiaomi Mi Note 10 Lite (źródło: Xiaomi)

Nadchodzi kolejny smartfon z serii Xiaomi Mi 10! Ma być bardzo tani i mieć modem 5G

Ostatnia aktualizacja:

Xiaomi sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio i wkrótce wzbogaci je kolejny smartfon z serii Xiaomi Mi 10. Producent oficjalnie zapowiedział jego rychłą premierę i od razu zdradził, że jego cena będzie bardzo atrakcyjna.

Topowa rodzina smartfonów Xiaomi Mi z roku na rok robi się coraz liczniejsza. Seria Mi 10 ma aktualnie już pięciu przedstawicieli, ale to jeszcze nie wszystko, co przygotowało Xiaomi w jej przypadku – producent zapowiedział bowiem rychłą premierę kolejnego modelu.

Xiaomi zapowiada nowy smartfon z serii Xiaomi Mi 10

Co bardzo istotne, Xiaomi nie tylko zapowiedziało rychła premierę kolejnego smartfona z rodziny Xiaomi Mi 10 – producent poinformował, że zadebiutuje on jeszcze w tym miesiącu, aczkolwiek nie podał jeszcze konkretnej daty. Jest to jednak kwestią czasu.

Xiaomi Mi 10T teaser launch zapowiedź premiery
Xiaomi zapowiada premierę nowego smartfona z serii Xiaomi Mi 10 (źródło: @Xiaomi)

Xiaomi już teraz ujawniło, że nadchodząca nowość będzie pierwszym smartfonem na rynku z zupełnie nowym procesorem Qualcomm Snapdragon z serii 7 z modemem 5G. Jest on trzymany w ścisłej tajemnicy, dlatego nie wiemy, jakie dokładnie oznaczenie może nosić ten układ.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Xiaomi zapowiedziało też, że cena nadchodzącej nowości nie przekroczy 300 euro (przy obecnym kursie jest to równowartość ~1320 złotych), więc będzie to najtańszy smartfon z serii Mi 10. Aktualnie miano to należy do Xiaomi Mi 10 Lite 5G, który w Europie zadebiutował w cenie 349 euro, natomiast w Polsce od 1699 złotych.

Mimo że Xiaomi nie zdradziło, pod jaką nazwą zadebiutuje nowy smartfon z rodziny Mi 10, to – sugerując się niedawnymi doniesieniami – spodziewamy się, że będzie to Xiaomi Mi 10T Lite. Ponadto w przygotowaniu są jeszcze modele Mi 10T i Mi 10T Pro z aparatami o rozdzielczości (odpowiednio) 64 Mpix i 108 Mpix. Ten ostatni ma zaoferować również m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 865(+), ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz i akumulator o pojemności 5000 mAh.

Na koniec warto zauważyć, że Xiaomi podało cenę w euro, dlatego wydaje się bardzo prawdopodobne, iż nowy smartfon z serii Xiaomi Mi 10 trafi do sprzedaży również w Polsce. A jako że w naszym kraju już wszyscy najwięksi operatorzy udostępnili sieć 5G, nadchodząca nowość może przekonać do siebie wielu klientów, gdyż obsługa technologii 5G w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną to praktycznie pewny przepis na sukces sprzedażowy.