smartfon Xiaomi Mi Note 10 Lite smartphone
Xiaomi Mi Note 10 Lite (źródło: Xiaomi)

Nadchodzi kolejny smartfon z serii Xiaomi Mi 10! Ma być bardzo tani i mieć modem 5G

Xiaomi sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio i wkrótce wzbogaci je kolejny smartfon z serii Xiaomi Mi 10. Producent oficjalnie zapowiedział jego rychłą premierę i od razu zdradził, że jego cena będzie bardzo atrakcyjna.

Topowa rodzina smartfonów Xiaomi Mi z roku na rok robi się coraz liczniejsza. Seria Mi 10 ma aktualnie już pięciu przedstawicieli, ale to jeszcze nie wszystko, co przygotowało Xiaomi w jej przypadku – producent zapowiedział bowiem rychłą premierę kolejnego modelu.

Xiaomi zapowiada nowy smartfon z serii Xiaomi Mi 10

Co bardzo istotne, Xiaomi nie tylko zapowiedziało rychła premierę kolejnego smartfona z rodziny Xiaomi Mi 10 – producent poinformował, że zadebiutuje on jeszcze w tym miesiącu, aczkolwiek nie podał jeszcze konkretnej daty. Jest to jednak kwestią czasu.

Xiaomi Mi 10T teaser launch zapowiedź premiery
Xiaomi zapowiada premierę nowego smartfona z serii Xiaomi Mi 10 (źródło: @Xiaomi)

Xiaomi już teraz ujawniło, że nadchodząca nowość będzie pierwszym smartfonem na rynku z zupełnie nowym procesorem Qualcomm Snapdragon z serii 7 z modemem 5G. Jest on trzymany w ścisłej tajemnicy, dlatego nie wiemy, jakie dokładnie oznaczenie może nosić ten układ.

Xiaomi zapowiedziało też, że cena nadchodzącej nowości nie przekroczy 300 euro (przy obecnym kursie jest to równowartość ~1320 złotych), więc będzie to najtańszy smartfon z serii Mi 10. Aktualnie miano to należy do Xiaomi Mi 10 Lite 5G, który w Europie zadebiutował w cenie 349 euro, natomiast w Polsce od 1699 złotych.

Mimo że Xiaomi nie zdradziło, pod jaką nazwą zadebiutuje nowy smartfon z rodziny Mi 10, to – sugerując się niedawnymi doniesieniami – spodziewamy się, że będzie to Xiaomi Mi 10T Lite. Ponadto w przygotowaniu są jeszcze modele Mi 10T i Mi 10T Pro z aparatami o rozdzielczości (odpowiednio) 64 Mpix i 108 Mpix. Ten ostatni ma zaoferować również m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 865(+), ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz i akumulator o pojemności 5000 mAh.

Na koniec warto zauważyć, że Xiaomi podało cenę w euro, dlatego wydaje się bardzo prawdopodobne, iż nowy smartfon z serii Xiaomi Mi 10 trafi do sprzedaży również w Polsce. A jako że w naszym kraju już wszyscy najwięksi operatorzy udostępnili sieć 5G, nadchodząca nowość może przekonać do siebie wielu klientów, gdyż obsługa technologii 5G w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną to praktycznie pewny przepis na sukces sprzedażowy.