smartfon Samsung Galaxy S20 FE smartphone
Samsung Galaxy S20 FE (źródło: @OnLeaks @pricebaba)

Tak oto będzie wyglądał Samsung Galaxy S20 FE. Co myślisz?

Już od dłuższego czasu chodzą słuchy, że rodzina Galaxy S20 wkrótce wzbogaci się o kolejnego członka. Premiera modelu Samsung Galaxy S20 FE (Fan Edition) zbliża się nieuchronnie – właśnie dowiadujemy się, jak będzie wyglądać ten smartfon.

Reklama

To kolejny, nowy smartfon z flagowej rodziny

Z roku na rok Samsung wprowadza na rynek coraz więcej smartfonów z serii Galaxy S. Jednocześnie Koreańczycy nie są w 100% konsekwentni – nowe modele pojawiają się jak grzyby po deszczu i nierzadko nigdy nie doczekują się bezpośredniego następcy (jak na przykład Galaxy S10e).

Na tę chwilę trudno powiedzieć, jaki los czeka model Samsung Galaxy S20 FE, lecz najpierw poczekajmy na jego oficjalną premierę. Ta zbliża się nieuchronnie, o czym świadczy coraz więcej nieoficjalnych doniesień na temat tego smartfona. Teraz dowiedzieliśmy się, jak będzie on wyglądać.

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S20 FE

Co najistotniejsze, będzie to jedyny smartfon z linii Galaxy S20 z płaskim ekranem Infinity-O. Według nieoficjalnych doniesień, ekran w tym modelu na mieć przekątną pomiędzy 6,4-6,5 cala (dokładna wartość na ten moment nie jest znana). W jego górnej części znajdzie się, podobnie jak w droższych flagowcach, okrągły otwór (o średnicy 3,3 mm) na 32 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Ponadto z ekranem zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. Mówi się również o funkcji odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

smartfon Samsung Galaxy S20 FE smartphone
Samsung Galaxy S20 FE (źródło: @OnLeaks @pricebaba)

Na tyle smartfona znajdzie się natomiast potrójny aparat 12 Mpix (obiektyw szerokokątny) + 12 Mpix (obiektyw ultraszerokokątny) + 8 Mpix (teleobiektyw z 3x zoomem optycznym). Oprócz tego, na renderach można zobaczyć także port USB-C. Z kolei 3,5 mm złącza słuchawkowego nigdzie nie widać, co jednak nie jest szczególną niespodzianką.

Jak podaje serwis Pricebaba, smartfon ma mieć wymiary około 161x73x8 mm. Ponadto obudowa urządzenia będzie pyło- i wodoszczelna – zostaną spełnione kryteria standardu IP68. Całość natomiast zasili akumulator o pojemności 4500 mAh.

smartfon Samsung Galaxy S20 FE smartphone
Samsung Galaxy S20 FE (źródło: @OnLeaks @pricebaba)

Początkowo wydawało się, że Samsung Galaxy S20 FE na wszystkich rynkach będzie dostępny z procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Kilka dni temu pojawiły się jednak przesłanki, które sugerują, że w większości krajów smartfon ten może być sprzedawany w wersji z układem Exynos 990.

Na ten moment nie znamy dokładnej ceny nowego smartfona z serii Galaxy S20, ale w Korei Południowej podobno ma on kosztować ~900 tysięcy wonów (równowartość ~2800 złotych).