Poznaliśmy datę premiery Samsunga Galaxy S11 (S20?) i Galaxy Z Flip!

Za nami premiera Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite, które mogą mocno zamieszać na rynku w tym roku. Ale chyba wszyscy i tak z ciekawością wypatrują flagowców koreańskiego koncernu, które pokażą drogę rozwoju serii Galaxy S. Wiemy już kiedy Samsung zaprezentuje Galaxy S11 (S20?) i, prawdopodobnie, Galaxy Fold 2 Galaxy Z Flip.

Premiera ponownie nie na MWC

Początek każdego roku w branży technologicznej jest bardzo intensywny. Najpierw CES w Las Vegas, czyli targi dość ekskluzywne i dostępne dla wybranych (niestety, w tym roku zabraknie nas na miejscu), ale i skupiające się głównie wokół telewizorów, Internet of Things czy 5G. Później dużo bardziej “mobilne” wydarzenie, czyli MWC w Barcelonie, gdzie zwyczajowo mamy sporo premier smartfonów. I to właśnie w stolicy Katalonii swoje flagowce na pierwszą połowę roku pokazywał jeszcze do niedawna Huawei i Samsung. Obaj jednak od tego odeszli i w przypadku obu firm musimy czekać na ujawnienie konkretnej daty premiery nowości, które nijak się nie pokrywają z MWC, przez co targi te trochę stracą na swojej renomie.

I tak samo będzie w tym roku. Samsung ma pokazać nowy smartfon z serii Galaxy S i nowego Folda dwa tygodnie przed targami w Hiszpanii. Huawei z kolei, jeśli wierzyć wcześniejszym informacjom, ma poczekać ze swoją premierą linii P40 na końcówkę marca. Ale skupmy się, póki co, na Samsungu.

Do zapamiętania: 11 lutego 2020

Początkowo spekulowano, że Samsung Unpacked 2020 odbędzie się 18 lutego 2020, ale już wtedy pojawiały się głosy, że konferencja może być zaplanowana jednak na tydzień wcześniej. I faktycznie, wideo, które pojawiło się w sieci dzisiejszego poranka, jednoznacznie wskazuje na datę wydarzenia: 11 lutego 2020 w San Francisco.

https://twitter.com/MaxWinebach/status/1213303881008066560

Dla przypomnienia, premiera serii Galaxy S10 (Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+) miała miejsce 20 lutego 2019 – również w San Francisco.

Galaxy S11 czy Galaxy S20? Trudno powiedzieć

Przed premierą tegorocznych flagowców Samsunga sporo uwagi poświęca się nazwie. Rzekomo Samsung ma zrezygnować z Galaxy S11 na rzecz Galaxy S20. Patrząc na rok – może tak być. Upatrując się jednak pewnych znaków w dniu premiery (11 lutego) – może jednak zostanie przy Galaxy S11? Trudno powiedzieć, ale to przecież ma drugorzędne znaczenie.

Najważniejsze będą parametry techniczne i możliwości oferowane przez nadchodzący sprzęt. A te, choć w pewnym stopniu już wyciekły do internetu (jak chociażby aparat 108 Mpix, ekran 120 Hz czy bateria o pojemności 5000 mAh w większym modelu), zostaną potwierdzone właśnie 11 lutego.

Czekacie? Planujecie zmianę dotychczasowego smartfona na nadchodzącego flagowca Samsunga?

Rzecznik Samsung Polska potwierdził datę premiery:

źródło: AndroidAuthority, thisistechtoday, maxwinebach